„Prvních pár minut po zápase jsem byla hodně zklamaná, stejně jako všechny holky z týmu. Na druhé straně jsem byla hlavně hrozně pyšná na ten výkon, který jsme na hřišti předvedly,“ prohlásila dvacetiletá obránkyně a členka nově vytvořené kategorie reprezentace WU23.

„Pro všechny z nás to určitě byl vzácný moment kariéry, na který budu ráda vzpomínat,“ přidává.

Moravanky nedaly favorizované Slavii nic zadarmo. Dlouhých sedmdesát minut držely bezbrankovou remízu, živily šanci na úspěch.

Pak ale dvakrát inkasovaly a na branky Khýrové a kapitánky Bartovičové už nedokázaly reagovat.

„Šly jsme do zápasu s tím, že tam necháme všechno. Po sobotním ligovém utkání (0:3) jsme si ukázaly chyby a věděly, že pokud budeme agresivnější a lépe plnit taktické pokyny, můžeme Slavii nadělat problémy, což se i stalo,“ líčí.

I když ženy Slovácka ligové šampionky trápily, nakonec bezbrankovou remízu neudržely, s favoritem znovu padly.

„Nechybělo moc, ale bylo to fyzicky dost náročné a Slavia vyvíjela velký tlak na naši bránu. Snažily jsme se co nejlépe bránit a pak už nezbylo moc sil na podporu útoku,“ říká.

Fotbalistky Slovácka (modré dresy) podlehly ve finále Poháru žen FAČR pražské Slavii 0:2.
Dvacet minut od penalt. Fotbalistky Slovácka ve finále poháru potrápily Slavii

Fotbalistky Slavie ovládly pohár potřetí v řadě, i letos získaly double.

„Slavia je neskutečně sehraný tým. Každá hráčka ví, co od druhé očekávat. Její síla je obrovská,“ uznává Trčková.

„V sestavě jsou zkušené hráčky, jsou trpělivé na míči a silné v osobních soubojích. My jsme naopak hodně mladý tým a myslím, že toto jsou přesně ty zápasy, které nás nejvíce posouvají dopředu,“ míní.

Finále se odehrálo ve státní svátek na neutrální půdě ve Velkém Meziříčí, kam dorazilo téměř 1400 diváků. I když v hledišti bylo více fanoušků pražského celku, i Moravankám se ve výborné kulise hrálo dobře.

Zdroj: Youtube

„Ve Velkém Meziříčí mají krásné zázemí, hřiště bylo skvěle připravené a celková atmosféra byla hodná finále poháru. Zápas jsme si užily hlavně kvůli počtu lidí, kteří se přišli podívat. Moc jim za to děkujeme,“ vzkázala.

Rodačce z Valašska, která s fotbalem začala ve Vlachovicích a do Slovácka zamířila přes Valašské Klobouky, nevadily ani televizní kamery. Nervózní prý nebyla.

„Bylo to stejné jako před běžným mistrovským utkáním,“ tvrdí.

Útočník Slovácka Filip Vecheta při utkání se Spartou.
Vecheta před Plzní: Každý z nás musí podat nadprůměrný výkon. Co ho štve?

Jiná byla jenom návštěva, zájem lidí. „Z počtu diváků jsem měla radost a že to bylo v televizi jsem nějak nevnímala. Snažila jsem se soustředit hlavně na sebe a náš tým,“ říká.

Fotbalistky Slovácka po prohře 0:2 obdržely z rukou předsedy FAČR Petra Fouska pohár ua druhé místo i stříbrné medaile, cestou domů ale nijak neslavily.

„Byly jsme dost unavené, každá z nás v sobě nesla určité emoce, takže jsme tomu nechaly takový volný průběh,“ zakončila povídání šikovná sportovkyně.

S týmem se již nyní chystá na nedělní ligový šlágr se Spartou.