Pak ale přišel neuvěřitelný kolaps nováčka, hosté výsledek čtyřmi brankami otočili a nakonec na Uherskohradišťsku po famózním obratu zvítězili 4:3!

„Zklamání z porážky je obrovské,“ hlesl trenér Traplic Jaroslav Slavík.

I. B třída skupiny C, 2. kolo -
TJ TRAPLICE – FK LHOTA 3:4 (2:0)
Branky:
21. a 32. z penalty Michal Janků, 50. Lukáš Matejkovič - 87. z penalty a 89. David Červenka, 64. David Bartoň, 66. Lukáš Mikeštík. Rozhodčí: Vičánek. Diváci: 150.

Ke kolapsu svého týmu neměl pochopení. „Bohužel takto se hrát fotbal nedá,“ povzdechl si.

Přitom domácí měli nedělní zápas skvěle rozehraný. Po brankách kanonýra Michala Janků po prvním poločase vedli 2:0. Když krátce po změně stran přidal Lukáš Matejkovič, zdálo se být hotovo. Jenže Trapličtí zaskočeného protivníka nedorazili, sami pak za hrubé chyby v defenzivě a pasivitu pykali. „Do padesáté minuty to z naší strany bylo dobré. Pokud bychom v první půli proměnili i další příležitosti, měli jsme klid. Lhota si do přestávky nic velkého nevypracovala, pomohli jí až naše hrubé chyby. Sami jsme soupeře posadili na koně,“ hořekuje Slavík.

Hosty nakopl gól Davida Bartoně v 64. minutě. „Zaskočený soupeř znejistěl. Domácí si mysleli, že mají výhru v kapse, pak nám darovali druhou branku, která byla zřejmě klíčová,“ míní předseda klubu FK Lhota Petr Prokop.

„Traplice se najednou začaly o náskok strachovat, stáhly se na velké vápno a jen čekaly, co přijde. Nám k obratu pomohla proměněná penalta Davida Červenky, který se pak na konci trefil ještě jednou,“ líčí hostující funkcionář.

Fotbalisté Ostrožské Nové Vsi (modré dresy) na úvod nové sezony porazili Malenovice 4:1.
I. B sk. C: Ořechov vstřelil tři góly za tři minuty, Traplice doma zkolabovaly

Domácí na konci viditelně znervózněli, nedokázali čelit útokům probuzeného protivníka. „V závěru jsme zalezli a jenom se bránili. Nakonec jsme inkasovali další dva góly a prohráli,“ smutní Slavík.

Euforie z postupu do vyšší třídy i v krajském poháru byla najednou fuč. „My jsme si nováčkovskou daň vybrali před dvěma lety, teď to přišlo na Traplice. Soupeř musí počítat s tím, že vyšší soutěž je o něco rychlejší než okresní přebor,“ upozorňuje protivníka Prokop.

Traplice tak po dvou porážkách zůstávají na nule. Vedení Lhoty má i po parádním obratu shání nového kouče. U týmu totiž z rodinných důvodů skončil Radomír Šohajek. Mužstvo sice dočasně vede Alois Gajdůšek, už o víkendu by měl celek ze Zlínska převzít nový trenér.

#facr-vysledky|15749 |2#


Načítám tabulku ...