Oba góly padly v sobotním dopoledním duelu, který řídila mladá sudí Natálie Buchtová, hned v úvodní půlhodině. Skóre otevřel v 8. minutě domácí Rozhon, soupeř odpověděl trefou Jana Foltýna.

Favorizovaná Topolná byla v závěru blíže k vítězství, obrat ale nedotáhla. „Bod v žádném případě nebereme. Pro nás je to velká ztráta. Měli jsme na to, abychom utkání zvládli. Hlavně za výkon ve druhém poločase jsme si vítězství zasloužili," je přesvědčený hostující trenér Ondřej Hoferek.

Zatímco druhý tým tabulky o dělbu bodů nestál, protivník po remíze s okresním rivalem nic moc nenamítal.

„I když jsme samozřejmě doma na hody chtěli vyhrát, výsledek bereme. Utkání bylo vyrovnané, s šancemi na obou stranách. Topolná prokázala svoji kvalitu, my jsme se ale soupeři vyrovnali a neodehráli vůbec špatné utkání," prohlásil trenér Traplic Jaroslav Slavík.

I. B třída sk. C, 10. kolo -
TJ TRAPLICE - TJ TOPOLNÁ 1:1 (1:1). Branky: 8. Jakub Rozhon - 29. Jan Foltýn. Rozhodčí: Buchtová - Bartoň, Ševčík. Diváci: 150.

Jeho tým měl znovu velké problémy se složením základní sestavy. Už při rozcvičce se zranili Šustr s Mikulíkem, mimo jsou i další borci, takže vypomoct v závěrečné čtvrthodině musel také nedoléčený Urbanovský, protože Rozhon musel odjet a Zelený pískal.

„I v okleštěné sestavě to kluci zvládli celkem slušně. Snahu jim nemohu upřít. Celkově to bylo pohledné utkání bez nějakých zákeřností. Šance byly na obou stranách," říká Slavík.

Traplice se ujaly hned v 8. minutě, kdy Rozhon dorazil do sítě střelu odraženou od tyčky.

Topolná srovnala po chybě gólmana Kutálka, jehož střelou z úhlu nachytal Jan Foltýn. Další šance zůstaly nevyužity.

„Zápas moc fotbalové krásy nepobral," míní Hoferek. „Byl to spíše boj se spoustou osobních soubojů. Zápas byl rozkouskovaný, často přerušovaný. Nám se nedařila kombinační hra, kterou se snažíme praktikovat," přidává.

Fotbalisté Nivnice bez ztráty bodu vládnou krajské I. A třídě skupiny B.
Nivnici ve šlágru fandili i hráči Těšnovic. Ondrůšek: Slavit budeme do úterý

Podle hostujícího kouče druhá půle kopírovala tu první. Oba týmy několikrát zahrozily. Mohly strhnout vedení na svoji stranu, skóre 1:1 už se ale nezměnilo.

„My jsme postupem času převzali iniciativu a byli nebezpečnější. Hlavně ke konci měli spoustu standardek, hlaviček, závarů. Bohužel jsme z toho nedokázali skórovat," posteskl si Hoferek.

Na výkonu hosté se projevila nejen absence Válka, ale hlavně vynucené střídání zraněného kapitána Pavla Hoferka v prvním poločase.

Traplicím v závěru došly síly, cenný bod už ale nepustily.

Hodový duel provázela slušná divácká kulisa. Hlavně díky fanouškům to měla těžké hlavní rozhodčí Buchtová, které pomohly zkušení kolegové Bartoň s Ševčíkem na pomezí.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...