„Jsem opravdu spokojený s tím, jak to kluci zvládli. Zápas odedřeli, odmakali. Oproti minulému týdnu to byl z naší strany úplně jiné utkání. V poli to bylo vyrovnané, nakonec jsme dali dva góly a byli ti šťastnější,“ uvedl trenér Ostrožské Nové Vsi Libor Soldán.

I. B třída sk. C, 24. kolo -
TJ SOKOL OŘECHOV – FK OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 0:2 (0:1)
Branky:
8. Jakub Černoch, 74, Jan Doruška. Rozhodčí: Tokoš. Diváci: 60.

Jeho týmu k víkendovému triumfu pomohli i zkušení navrátilci v sestavě Obal s Černochem. „Vpředu zvýšili naši kvalitu,“ říká Soldán.

Byl to právě Černoch, kdo v 8. minutě hlavou po standardní situaci otevřel skóre. „Rychlý gól nám pomohl,“ kvitoval hostující kouč.

Ořechov si velkou šanci vypracoval ještě za bezbrankového stavu, Jakubíček ale ve vyložené pozici selhal.

Vyrovnat ještě v první půli mohl Jakub Kowalík, ale samostatný únik neproměnil.

„Bohužel nyní nedáváme góly, což nás stojí body,“ posteskl si kouč Sokola Jiří Kowalík.

I druhá půle byla v poli vyrovnaná, jen s pár zajímavými momenty. „Herně jsme neměli nijak navrch. Hosté dobře bránili, do mnoha šancí nás nepustili,“ přiznává Kowalík.

Vyrovnat mohl Jakubíček, ale jeho střelu vyrazil gólman Kohoutek a dorážka Jakuba Kowalíka šla mimo.

Vedení poctivě hrající Ostrožské Nové Vsi navýšil čtvrt hodiny před koncem Doruška, jenž se trefil z vápna přesně k tyči.

Konec zápasu si hosté pohlídali. „Za mě to byl pohledný a na I. B velmi kvalitní fotbal. Moc šancí ale nebylo, spíše se hrálo mezi šestnáctkami. Nás v některých momentech podržel gólman Kohoutek, na druhé straně jsme nedotáhli nějaké akce, pološance. Ve finální fázi nám chyběla přesnější přihrávce či centr,“ uvedl Soldán.

Jeho tým na půdě lídra soutěže odčinili předcházející domácí zaváhání se Zdounky, Ořechov protáhl své jarní trápení.

„Bohužel nám to nejde,“ povzdechl si Kowalík. „Máme úzký kádr a když nám dlouhodobě vypadnou Trlida s Durnou, je to problém. Na jejich absenci se ale nevymlouvám, nahradit je musí další kluci. Bohužel hru nemám jak oživit, tentokrát jsem musel nastoupit i já,“ přidává.

Problémem Ořechova není jenom ve ztrátě klíčových hráčů či formy, ale i horší tréninková morálka. „Není dobrá,“ přiznává Kowalík. „Už v zimě jsem věděl, že první místo uhrajeme jenom v přípravě, pokud budeme mít štěstí a soupeři kolem nás budou ztrácet,“ pokračuje.

Ořechovští však zbraně neskládají, bojovat budou až do konce sezony. „Před námi jsou poslední dvě kola, stát se v nich může všechno. Třeba oba zápasy vyhrajeme, ale bude to těžké,“ ví dobře Kowalík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...