„Chytalo se mi perfektně. Sice jsem tam šel trochu nečekaně, ale byl jsem rozchytaný z pátečního tréninku,“ usmíval se po utkání zkušený univerzál.

„Sice jsem byl až poslední variantou, ale připravený jsem vždycky,“ hlásí hrdě.

Staroměstský rodák se do branky dostal díky marodce a absencím Buráně a Maráška. V brance sice místo obvyklých gólmanů zaskakoval Lysoněk. Ten se ale po půlhodině hry vážně zranil, a tak rukavice navlékl právě Vlček.

V těžké zkoušce obstál. I když mu spoluhráči z pole výrazně pomohli a ve Zlechově nakonec moc práce neměl, rozhodně se na trávníku nenudil.

„Byl tam jeden přímák, jedna střela z dálky a pak ten inkasovaný gól, který mě hodně naštval, ale nic moc s ním dělat nešlo,“ míní.

Oslabené Prakšice na půdě okresního rivala neudržely nadějné vedení 3:2, gólem kapitána Tomáše Vaňka z poslední minuty hrály ve Zlechově nerozhodně 3:3.

„Musíme být soudní. Oni mají hody, my také, takže dělba bodů je asi vzhledem k nejen k těmto okolnostem spravedlivá,“ má jasno.

Fotbalisté Zlechova (červenočerné dresy) v 11. kole krajské I. B třídy sk. C remizovali doma na hody s Prakšicemi 3:3.
Podívejte se: Prakšice přišly ve Zlechově o gólmana a v nastavení i o výhru

Přestože Vlček pochází ze Starého Města, nebral víkendové střetnutí nijak prestižně. „Už mám nějaký věk, tyto zápasy nějak zvlášť neprožívám,“ tvrdí.

Bývalý hráč Slovácka, který v kariéře prošel Kunovicemi, Napajedly, Ořechovem či Nedachlebicemi, už fotbal příliš nehrává. „Chodím jenom, když je kluků málo. Teď byly hody, je hodně zraněných, takže jsem jel pomoct,“ vysvětluje.

Vlček kromě hraní v Prakšicích, kde devět let bydlí, působí také u mládeže Slovácka. Coby asistent vypomáhá hlavnímu trenérovi Tomáši Fickovi. Společně vedou starší žáky, se kterými v sobotu odpoledne slavili v Boršicích výhru 3:1 nad Vítkovicemi.

„Práce s kluky mě baví. Hlavně vidím posuny, jak kluci rostou, což je úžasné,“ rozplývá se.

Ohledně trénování ale žádné plány nemá. Že by se jednou stal hlavním koučem, nyní neřeší.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...