„Nemám trenérské ambice. Když jsem se s lidmi z Topolné bavil, slíbil jsem jim výpomoc na půl roku. Dál jsem v této práci neviděl smysl. Jinak nejsem naštvaný ani zapšklý, Topolné přeji jenom to nejlepší. Budu jí na dálku fandit,“ vzkázal Pekárek, jenž převzal mužstvo po Romanu Leitnerovi.

V zimě se týmu ujal dosavadní asistent Ondřej Hoferek. Mužstvo již vedl v posledním podzimním zápase na hřišti Vlčnova, kde při výhře 4:0 zaskakoval právě za Pekárka.

„Ondra je místní kluk, odchovanec klubu, který má zároveň mnoholeté hráčské zkušenosti z vyšších soutěžích. Jsme přesvědčeni, že je dobrou volbou,“ uvedl předseda klubu TJ Topolná Miloslav Stuchlík.

Nový hlavní kouč má k dispozici téměř stejný kádr jako jeho předchůdce. „Změny byly spíše kosmetické,“ říká Stuchlík.

Kariéru dočasně přerušil Jakub Foltýn, naopak k týmu se připojil devatenáctiletý Tomáš Dleštík, který přichází z Jiskry Staré Město. Na podzim však nastupoval za Traplice. Dalším nováčkem je Miroslav Zapletal z Jankovic.

Mimo hru dál zůstává kapitán Pavel Hoferek a nejlepší střelec mužstva Jan Foltýn. „Oba mají dlouhodobější zranění, které si vyžádaly i operační zákrok, avšak oba již začínají s lehkým tréninkem a minimálně pro začátek nové sezony by již měli být k dispozici,“ věří Stuchlík.

Fotbalisté Topolné se v zimě scházeli dvakrát týdně. Přípravu na jarní boje zahájili v polovině ledna. Tým odehrál dva duely. S Kunovice těsně prohrál 2:3 a Teplice zdolal 4:1. V generálce se představí ve Zlechově.

Topolná se chce i na jaře držet v prostředních patrech tabulky. „Nejlépe abychom se co nejdříve dostali z boje o záchranu a fotbalem bavili naši vždy početnou diváckou kulisu,“ přeje si šéf klubu z Uherskohradišťska.

S dosavadním šestým místem panuje v Topolné spokojenost. „Sice jsme v nějakých utkáních přišli o tři body až v samotném závěru a mohlo to být ještě veselejší, ale vzhledem ke kvalitě soupeřů a s tím, že se pro nás s novou soutěží stále seznamujeme, postavení v tabulce určitě bereme,“ říká Stuchlík.

Topolná bude i nadále stavět na bojovnosti a poctivosti. Hlavně díky těmto atributům se dokáže herně i bodově vyrovnat na pohled kvalitnějším mužstvům této třídy. „Mnohdy ale máme problém s koncovkou a bohužel na branku se poté hodně nadřeme,“ uvedl.

I proto mužstvo sází především na pečlivou defenzivu, který na podzim fungovala. „Sice počet obdržených branek tomu úplně tak nenapovídá, ale je to hodně zkreslené dvěma výpadky ve Zborovicích a Ořechově, kde jsme inkasovali dohromady hrůzostrašných sedmnáct branek,“ připomněl debakly oddílový předseda. Topolná se v zimní pauze snaží vylepšit hlavně ofenzivu, aby v jejích zápasech padalo více branek a diváci se bavili.

Hlavní jsou ale výsledky. Konec podzimu zastihl nováčka ve slušné formě, když z posledních tří zápasů vydoloval sedm bodů a posunul se v tabulce nahoru. „Jsme za ten konec podzimu rádi, jelikož jsme se díky tomu odpoutali od dolních pater tabulky a bude se nám na jaře lépe dýchat,“ ví dobře Stuchlík.

Minulý nedohraný ročník byl pro Topolnou premiérový v 1.B třídě po dlouhých 42 letech. Kvůli rekonstrukci stadionu ale všech devět utkání sehráli na hřištích soupeře, takže fanoušci si až v letošní sezoně naplno užívají návrat do kraje.

Topolná do jarních odvet vstoupí domácím duelem s posledním Uherským Ostrohem. „Chtěli bychom začít druhou polovinu sezony určitě vítězně,“ říká Stuchlík.

„Domácí zápasy bychom měli zvládat, ale víme, že Ostroh nám určitě nedá nic zadarmo. Navíc první jarní zápasy po dlouhé pauze bývají zrádné, kdy ještě ani trávník není v nejlepší kondici. Očekávám těžkou bitvu,“ dodal šéf klubu, který si letos připomíná významné jubileum.

Fotbal v Topolné slaví devadesát let od svého založení, v sobotu 16. července dorazí i popřát a pobavit i někdejší útočník Synotu, Zbrojovky Brno a pražské Slavie Petr Švancara s jeho Mercedes týmem.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...