„Jsem rád, že jsou kluci zpátky. Určitě zvýší konkurenci a rozšíří kádr. Pomohou nám,“ pochvaluje si trenér Topolné Ondřej Hoferek.

Jinak bude mít devětatřicetiletý kouč v nadcházející sezoně k dispozici stejné hráče jako v minulém soutěžním ročníku, kdy tým skončil osmý.

I letos chce hrát Topolná ve středu tabulky, žádné velké cíle si před sebe neklade. „Postupové ambice určitě nemáme,“ ujišťuje soupeře Hoferek. „Nebude to ale naše první sezona v I. B třídě. Už jsme se v soutěži trošku oťukali, takže já budu spokojený s horní polovinou tabulky,“ přidává.

Haša a spol. odstartovali krátkou letní přípravu minulou středu. Za sebou mají dva tréninky i sobotní klubové oslavy, na jejichž přípravách se hráči podíleli.

„Pomáhali jsme chystat zázemí, stany, pivní sety a další věci,“ hlásí Hoferek, jenž v mládí prošel Zlínem a později hrával za Slavičín nebo Spytihněv.

Fotbalisté Topolné o víkendu slavili výročí devadesáti let od založení klubu.
Podívejte se: Topolná slavila devadesát let fotbalu. Má nové zázemí i knihu

Právě s bývalými divizními fotbalisty Slovácké Sparty se muži Topolné v sobotu utkali. Fanoušky ale příliš nepotěšili, soupeři v přátelském duelu podlehli 0:4.

„V rámci oslav jsme zápas pojali volněji,“ přiznává Hoferek. „Přišli si zahrát i kluci, kteří delší dobu nehráli. Bylo nás asi třiadvacet, takže i to střídání bylo trošku chaotické. Výsledku nepřikládáme moc velkou váhu. Nebyl to klasický přátelák,“ tvrdí.

Jak na tom Topolná po letní pauze je, naznačí nedělní pohárový duel ve Vlčnově. Vítěz 1. kola se střetne s Boršicemi. „V případě vyřazení máme rozjednané jednoho nebo dva soupeře, se kterým bychom sehráli generálku,“ říká Hoferek.

Jeho tým odstartuje novou sezonu v sobotu 6. srpna, kdy se představí na hřišti posíleného Slavkova. Pak jede Topolná do Zdounek a Malenovic, doma se poprvé představí až ve 4. kole proti Ostrožské Nové Vsi.