„Tolik gólů jsem dal naposledy v dorostu,“ přiznává s úsměvem ofenzivní univerzál.

Hosté z Prakšic v souboji nejhorších týmů soutěže zvítězili v Jankovicích nad domácími Traplicemi přesvědčivě 3:0 a výrazně se přiblížili záchraně.

Triumf ale nijak zvlášť neslavili. Před sebou totiž mají ještě závěrečný domácí duel se Slavkovem, na ukončené to bude vřít daleko víc. „Určitě přinesu domácí pálenku,“ slibuje.

Nedělní duel patřil právě Šůstkovi.

V Prakšicích patří mezi ofenzivní hráče, zahrát dokáže na jakémkoliv postu. „Moje pozice je dost proměnlivá, nejlépe se ale cítím na kraji zálohy,“ přiznává.

Šikovný fotbalista se o víkendu dvakrát trefil ze hry v první půli, hattrick zkompletoval po změně stran, kdy proměnil pokutový kop.

„Na penaltu jsem nebyl určený, ale na svém kontě jsem měl již dva góly, tak jsem si vzal míč. V zápase jsem se cítil dobře a věřil jsem si,“ říká.

Gólmana Kutálka s přehledem překonal, mohl slavit.

Fotbalisté Uherského Ostrohu (črvené dresy) podlehli doma Zdounkám 0:1, před posledním kolem ale zůstali v čele tabulky.
I. B třída sk. C: Šůstek poslal Traplice zpět do okresu, Ořechov je až pátý

Ani po přesvědčivé výhře ale spokojený úplně nebyl.

„Zápas nehodnotím moc kladně. Celkový výkon nebyl úplně přesvědčivý, soupeř držel více míč, ale do velkých šancí jsme ho nepouštěli. Naopak my jsme mohli přidat mnohem více gólů. Pochválit bych chtěl našeho brankáře Půčka, který na svůj věk působí dost přesvědčivě a dokáže nás podržet,“ chválí spoluhráče.

Prakšice neprožívají zrovna vydařený ročník. Od začátku sezony se krčí dole. Herně to není vyloženě špatné, výsledkově se ale trápí. „Celá sezona je smolná. Ve většině zápasů jsme byli lepším týmem, ale bohužel nám chyběla přesná koncovka. Bez gólů se vyhrávat nedá, a to nám v celé sezoně chybělo,“ má jasno.

„To, že jsme na spodních místech v tabulce, nás samozřejmě mrzí, ale můžeme si za to sami,“ ví dobře.

První B třída skupina C je nesmírně vyrovnaná. I když Traplice jistě sestupují, i v posledním kole bude o co hrát. O vítězství v soutěži stále bojuje pět týmů, podle Šůstka je nejlepším týmem Ořechov, který se ale na jaře trápí a nyní je až pátý.

„Je těžké odhadovat, kdo soutěž vyhraje, vrch tabulky je bodově vyrovnaný,“ ví dobře.

Fotbalisté Hluku B opět po roce slaví postup do vyšší třídy.
OP: Hluk B opět po roce slaví postup, Bánov sestupuje, trenér Jalubí končí

Ať postoupí kdokoliv, Šůstek zůstane v I. B třídě. Vyšší třída ho již neláká, na fotbal nemá tolik času co dřív. Studuje na Univerzitě obrany, pendluje mezi Brnem a Doubravy, kde žije.

I když v létě nebude mít příliš volna, čas bude trávit hlavně s kamarády při turistice nebo jiných sportech.

Sledovat však bude i mistrovství Evropy v Německu. „Věřím, že český tým předvede dobré výkony. Oblíbeného hráče ani klub úplně nemám, nejsem fanoušek úspěchu, ale spíš hezkého a kombinačního fotbalu,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...