„Je to soupeř, se kterým máme velmi dobré vztahy, hráváme s ním pravidelně. Vždycky proti nám nastoupí mix áčka, které hraje krajský přebor, a béčka, které je v I. B třídě, pro nás ideální srovnání,“ pochvaluje si Zicha.

Devětatřicetiletý trenér v sobotu kromě obvyklých opor viděl v akci i dorostence. „Zápas splnil účel. Hlavní bylo, že si kluci zaběhali, zahráli. O výsledek až tolik nešlo,“ ví dobře.

Šumičtí fotbalisté začali s letním drilem v pátek 14. července. Trénovat budou dvakrát týdně, před startem mistrovské soutěže odehrají ještě generálku v Horní Lideči na Vsetínsku. „Soupeř stejně jako my taky hraje I. A třídu, ale druhu skupinu, takže si ověříme, jak na tom jsme,“ říká Zicha.

Do krajského poháru se Šumice nehlásí. Důvod je jasný. „Jelikož máme rozjednané nějaké kluky, chceme je vyzkoušet, otestovat. V soutěžním zápase by hrát nemohli, protože jejich příchod ještě není dotažený,“ vysvětluje.

Pokud všechno klapne, půjdou Šumice do nové sezony s dvěma až třemi nováčky. „Žádný z nich ale není z vyšší soutěže,“ upozorňuje. „Všechno jsou to kluci z naší nebo nižší třídy,“ upřesňuje.

Jména zatím tají.

Fotbalisté Nedachlebic v neděli potvrdili roli favorita, v Ludkovicích zvítězili 3:1.
Navštívili jsme: Nedachlebice v poháru vyřadily Ludkovice. Chvíli se strachovaly

Také celek z Uherskobrodska má ale v krátké letní pauze problém sehnat hráče, kádr doplnit. „Moc času není. Oslovil a obvolal jsem spoustu kluků, ale je čím dál těžší někoho získat,“ tvrdí Zicha.

Šumice tak dál chtějí pracovat hlavně s odchovanci, do mužstva zabudovávat vlastní dorostence či hráče z nejbližšího okolí. „Klidně i za cenu toho, že výsledky nebudou takové, jaké bychom si všichni přáli. Nikoho ale přeplácet nebudeme,“ říká Zicha.

V Šumicích počítají, že nadcházející ročník nebude vůbec jednoduchý a že stejně jako na jaře budou hrát spíše v dolní polovině tabulky. „Taková je prostě realita,“ zůstává v klidu devětatřicetiletý kouč. „Vím, jací soupeři s námi v soutěži hrají, jaké mají finanční možnosti. Zbraně ale neskládáme. Máme na to, abychom se zase pohybovali kolem desátého místa,“ věří Zicha.

V letní pauze přišel o Patrika Havlíka. Talentovaný mladík se připravuje s divizním Stráním, takže se asi vrátí domů. „Bránit mu rozhodně nebudeme,“ tvrdí Zicha.

Větším problémem je zraněný gólman Popelka. Zkušený brankář má problémy s kolenem, jeho návrat na trávník se těžko odhaduje. „Nevím, kdy se k nám připojí,“ krčí rameny Zicha.