Vedení Šumic nyní dotahuje příchod gólmana, v plánu je hostování ještě jednoho hráče z nižší třídy.

„Chceme vyzkoušet i další kluky, ale zatím vůbec nevíme, zda je nám jejich mateřské kluby uvolní. Víme, jaká je situace v nižších třídách, kde chybí hráči,“ vnímá trenér Šumic Martin Zicha.

Postupně zapracovat do týmu chce i vlastní dorostence. I kvůli zkoušení se klub nepřihlásil do krajského pohár, hrát bude jenom přípravné zápasy.

První duel čeká Šumice tuto sobotu doma s Valašskými Příkazy, v generálce na mistrovské boje pak vyzvou Horní Lideč. „Je to náš záměr hrát s týmy ze Vsetínska, abychom se porovnali a nehráli pořád dokola se stejnými soupeři,“ vysvětluje Zicha.

Fotbalisté Nedachlebic přišli v letní přestávce o dva hráče. Nyní shánějí náhradu.
Nedachlebice přišly o dva hráče, Prakšice po postupu věří stávajícímu kádru

Šumičtí fotbalisté zahájili letní přípravu minulou středu. Z loňského kádru nepokračují dva hráči, kteří se na hřiště kvůli velkému pracovnímu vytížení tolik nedostanou. „Nebudou stíhat všechny zápasy, takže s nimi až tolik nepočítám,“ říká Zicha.

Jinak žádné další ztráty ohlášené nemá. Šumice by v nadcházejícím ročníku rády navázaly na poslední sezonu, kdy skončily s šestatřiceti body šesté.

Jednoduché to mít ale nebudou. „Když vidím, jak se posilují ostatní týmy a jaké ambice má třeba nováček ze Zborovic, asi náš čeká těžší a vyrovnanější ročník,“ předpovídá Zicha.