Za domácí postupně skórovali Holík, Řihák a Pecha, porážku favorizovaných hostů po změně stran mírnili Floriš a Kravárik.

Přípravný fotbal -
FC Strání - AFC Nové Mesto nad Váhom 3:2 (3:0)
Branky:
20. Holík, 37. Řihák, 40. Pecha – 57. Floriš, 67. Kravárik.
Strání: Popelka - Macháčik, Častulín, Horňák, Pavluš, Silnica, Holík, Řihák, Spáčil, Pecha, L. Miklovič. Střídali: Kolaja, Gago, D. Fruhauf.

„Vstup do zápasu a vlastně celý první poločas nám vyšel. Nový trenér udělal oproti svým předchůdcům nějaké změny, což se vyplatilo. I když jsme šli do utkání se soupeřem z vyšší soutěže s patřičným respektem, herně jsme se mu vyrovnali a dali tři hezké góly. Ve druhé půlce jsme dostali branku z trestného kopu a pak ještě jeden gól. Zápas jsme však i za stavu 3:2 měli relativně měli pod kontrolou,“ hodnotil páteční utkání šéf FC Strání Antonín Popelka.

Dlouholetá opora měla na triumfu rovněž velký podíl, protože si po dlouhé pauze zase stoupla do branky a odchytala celé utkání.

Náhoda? „S ohledem na okolnosti, kdy nám odešel Pjajko do Slavičína, klukům vypomůžu a s Markem Čubíkem vytvoříme gólmanskou dvojici,“ přiznává.

Jelikož byl mladší parťák na dovolené, absolvoval Popelka hned na úvod kompletní porci devadesáti minut a divákům v Horním Němčí ukázal, že chytat rozhodně nezapomněl.

Fanoušci Strání poprvé viděli v akci také čtveřici nových posil. Jednou z nich je Roman Častulín. Zkušený sedmatřicetiletý fotbalista, který má na svém kontě sto ligových startů, ve Strání působí jako hrající asistent trenéra.

Fotbalisté Dolního Němčí se chystají na novou sezonou i s ex-ligovým útočníkem Václavem Ondřejkou.
Ondřejka je zpátky. Dolní Němčí se na sezonu chystá i s ex-ligovým útočníkem

Kromě něj nastoupili proti Novému Mestu nad Váhom také Macháčik a Erik Pecha z Myjavy.

Výraznou posilou je Ľuboš Miklovič. Nejlepší střelec čtvrté slovenské ligy dorazil na Zelničky ze OFK Trebatice. Z Nivnice se zase vrátili Pavluš s Kolajou, kteří zabojují o místo v základní sestavě Strání.

V pátečním zápase slováckému celku scházeli bratři Čaňovi, Jahoda či Palík. „Soupeř ale měl taky nějaké čtyři absence. I tak je to na rozjezd výborný výsledek,“ cení si Popelka.

Fotbalisté Strání v dalším přípravném zápase vyzvou Ratíškovice. Utkání se hraje příští sobotu od osmnácti hodin na Zelničkách.