„Byl to nápad soupeře, který nás požádal o změnu termínu a my mu rádi vyhověli. Za nás je to dobrý nápad, kluci si alespoň užijí volný víkend,“ říká šéf postupujícího FC Strání Antonín Popelka.

Na Zelničkách ještě pořádně nedozněly víkendové oslavy z postupu do třetí ligy a tým vedený trenérem Vladimírem Bekerem už se pomalu chystá na další šichtu. I když příprava na souboj se Slavičínem nebude tak pečlivá a intenzivní jako na předcházející utkání, vítěz divize E souboj s krajským rivalem rozhodně nevypustí.

„Na kluky budu přísný. I když je rozhodnuto, chceme ve zbývajících třech zápasech získat co nejvíce bodů,“ říká Popelka.

Fotbalisté Strání navíc mají Slavičínu co vracet. Před dvěma lety totiž doma s TVD prohráli 0:1 a přišli o poslední šanci udržet se ve čtvrté nejvyšší soutěži.

Fotbalista divizního Strání Robin Holík (ve žlutém dresu) stejně jako bratr Libor nastupuje na kraji obrany.
Holík zapíjel postup šampaňským, při zápase Slovácka B trpěl. Bude hrát MSFL?

Po dvou letech divizi znovu opouštějí, míří však do třetí ligy!

„Je neskutečné, co jsme za poslední dva roky dokázali, kam až jsme za tu krátkou dobu ušli,“ těší Popelku.

Slavičín se v posledních kolech trápí, zejména v koncovce. Je víceméně bezzubý. V posledních pěti kolech získal jenom šest bodů, naposledy doma s Holešovem 0:3 a stejným výsledkem na podzim podlehl i Strání.

„Našimi dětinskými chybami jsme věnovali soupeři vítězství. Ukázalo se, že nejsme ve formě, hodně se na branky nadřeme,“ litoval po utkání Matěj Kořének, který při absenci trenéra Petra Slončíka vedl Valachy coby hlavní kouč.

Fotbalisté Stání slaví postup do třetí ligy.
Strání v euforii! V předstihu ovládlo divizi, tým dorazil na Zelničky po půlnoci

Fotbalisté Strání se poprvé po sobotním triumfu v Nových Sadech a dlouhých oslavách sejdou ve středu odpoledne, kdy je na programu regenerační trénink.

V pátek půjdou do toho znovu naplno.

Pohár pro vítěze divize E obdrží až při závěrečném letošním utkání s Baťovem. Utkání se odehraje v pátek 14. června. Právě na tento termín vedení klubu plánuje velkolepé oslavy spojené s historickým postupem do MSFL.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...