Třicetiletý fotbalista byl ústřední postavou vedoucího týmu tabulky při demolici Strání. Na výhře 7:1 se podílel dvěma parádními dalekonosnými ranami a jednou umístěnou střelou k tyči.

„Zápas byl pro nás extrémně důležitý z hlediska psychiky. Minulý týden jsme poprvé poprvé prohráli, takže jsme se na utkání s Osvětimany připravovali celý týden. A i když jsou někteří kluci zranění, porvali jsme se s tím nadmíru dobře,“ pochvaluje si Hruboš.

„Osvětimany mají fotbalový tým, většinu kádru známe, takže jsme se nachystali a hráli s maximálním nasazením, odjezdili jsme to na 120 procent a bojovnost nám přinesla sedm gólů, skvělý výsledek i výkon. Na kluky jsem pyšný,“ prohlásil.

Fotbalisté Strání si po porážce ve Štítné nad Vláří věrné fanoušky udobřili tím nejlepším možným způsobem.

„Mančaft není na porážky zvyklý, museli jsme se s tím trošku porvat, ale do konce sezony už nechceme prohrát,“ říká odchovanec Uherského Brodu.

Tým vedený trenérem Vladimírem Stančíkem má nyní před sebou vrchol jara. Celek z moravskoslovenského pomezí už ve středu ve Zlíně čeká finále krajského poháru proti Slušovicím, se kterými se paradoxně utkají i v neděli v přeboru.

„Těšíme se moc. Cesta byla dlouhá, museli jsme vyhrát spoustu zápasů. Je to odměna za povedenou sezonu,“ vnímá Hruboš.

Fotbalisté Strání (žluté dresy) ve 22. kole krajského přeboru Zlínska deklasovali Osvětimany 7:1.
Strání před finále poháru zničilo Osvětimany, Hruboš se blýskl hattrickem

Ten se svými parťáky chce vyhrát pohár i přebor, moc touží po zisku double.

„Je naším cílem,“ přikyvuje. „Letos k tomu máme našlápnuto. Je jenom na nás, jak se k tomu postavíme,“ ví dobře.

Týmu ale před klíčovou bitvou věří. „Pokud budeme mít nastavené hlavy jako s Osvětimany, nikdo nás nemůže zastavit,“ tuší.

Ve Strání středečním finále žijí. Klub ve spolupráci s obcí vypravil tři autobusy, fanoušci se do Baťova města žijí. Většina z nich se podívá na Letnou vůbec poprvé.

„Pro všechny to bude svátek a velká pocta,“ říká slovenský trenér Vladimír Stančík.

„Chceme vzít do Zlína i mladé kluky ze Strání, ať se podívají na ligový stadion, nasají atmosféru,“ přidává brankář a jeden z hlavních činovníků klubu Antonín Popelka.

Na jihovýchodě Bílých Karpat v údolí potoka Klanečnice zažívají příjemné období. „Po loňském sestupu z divize je to pro nás takové zadostiučinění. Jsme rádi, že s fotbalem zase prožíváme trošku šťastné chvilky,“ dodává Popelka.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …