Výš je nepustila pandemie koronaviru, po předčasně ukončeném podzimu stejně jako soupeři čekají na návrat k tréninku i restart výkonnostního fotbalu.

„Byl bych rád, kdyby se soutěž za předem domluvených podmínek dohrála a ročník mohl být uzavřen. Pauza už je hodně dlouhá, fotbal všem chybí, podle mě se ale sezona znovu ukončí,“ míní sekretář a jeden z trenérů Ostrožské Nové Vsi Rostislav Kreisl.

Také v klubu, mezi jehož nejznámější odchovance patří bratři Lukáš a Michal Sadílkovi, mají strach, že kvůli vládním nařízením přijdou o hráče všech věkových kategorií.

Fotbalisté Slavkova jsou zatím na šestém místě krajské I. B třídy skupiny C.
Ve Slavkově to nehrotí. Začátek jara? Věštění z křišťálové koule, ví Habarta

„Začínám mít obavu, že hlavně starší kluci zpohodlní, zvyknou si na klidný rodinný život a na trávník už se nevrátí,“ prohlásil.

„Ale není to jenom obava o náš klub, ale myslím, že to fotbal v nižších soutěžích odnese celkově. Hráčů ubývá, nebude jednoduché poskládat mančaft,“ tuší.

Fotbalisté Ostrožské Nové Vsi se nyní připravují individuálně. Dříve, když se mohla připravovat skupina alespoň šesti hráčů, scházeli se jednou týdně, aby si kopli do míče a zahráli bago, nyní nemají možnost trénovat.

Vedení klubu neřeší ani kádr. Tým zůstává stejný, žádné příchody ani odchody hlášené nejsou. V Ostrožské Nové vsi chtějí i v dalších sezonách pokračovat ve stabilizaci kádru.

Trenér fotbalistů Uherského Ostrohu Bronislav Šálek.
Uherský Ostroh potřebuje střelce, trenér Šálek chce zůstat v Rakousku

O I. A třídě, která se v obci s jezery a golfovým hřištěm dříve rovněž hrávala, se neuvažuje. Ani sestup do okresního přeboru nikoho nestraší. „Můžeme být v klidu. Nejsme na tom nijak špatně. Chceme se hlavně zabydlet v soutěži, hrát uprostřed tabulky a dávat šanci našim odchovancům,“ dodává Kreisl.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...