K fotbalu se po dvou letech vrátil Milan Smělík, který zabojuje o místo v nabitém kádru. Zcela novou tváří je Vladimír Brázdil. Posila z Jankovic může hrát ve všech řadách, platný je na hrotu útoku i v defenzivě.

Velku posilou je navrátilec Tomáš Houdek. Dvacetiletý odchovanec Jiskry prošel mládeží Slovácka, v minulé sezoně nastupoval za divizní Bzenec. Nyní znovu navlékne dres mateřskému klubu, kterému chce pomoct do vyšší soutěže.

Stejně smýšlí i o rok mladší Filip Štaubert. Talentovaný mladík strávil poslední sezony v akademii Baníku Ostrava, po vypršení dorosteneckého věku se vrátil zpátky na Širůch, zvýší konkurenci ve Starém Městě, který do nové sezony půjde s jasným cílem.

„Pokusíme se zabojovat o první místo a postup,“ říká trenér Jiskry Petr Sonntag.

Brankář Michal Červinka má ze Zlechova namířeno do Rakouska.
Zlechov po sestupu udržel všechny opory, zůstal i trenér Cigoš. Co Červinka?

Jednoduché to však staroměstský tým mít nebude. V cestě stojí Ořechov, sousední Zlechov nebo Slavkov.

Petek a spol. odstartují sezonu na začátku srpna doma proti Vlčnovu. Do té doby se budou poctivě chystat. Letní přípravu odstartují v pátek dobrovolným fotbálkem, klasický prázdninový dril začne až příští úterý.

Jiskra bude trénovat třikrát týdně, žádný přípravný duel neodehraje. „Měli jsme hrát v sobotu v Hroznové Lhotě, která ale zápas odvolala, takže začneme až pohárem s Louky,“ říká Sonntag.

Známý kouč je rád, že mužstvo zůstalo po kupě, žádný z hráčů neskončil. „Taky jsme

přivedli čtyři posily, které by nám měly pomoct,“ věří Sonntag.