Svěřenci trenéra Libora Soldán na podzim odehráli stejně jako Nivnice jen šest utkání, nejméně ze všech týmů v kraji. Stíhací jízda se však nekoná, svaz sezonu stejně jako před rokem předčasně odpískal, na Širůchu se tak bude dál chodit na první B třídu.

„Víceméně jsme s tím počítali, že to takto dopadne, ale samozřejmě jsme naštvaní. Vře to ve mně, bohužel s tím nic neuděláme. Dva roky chceme postupovat a sezona se ani jednou nedohrála. Veškerá práce byla úplně k ničemu,“ zlobí se Soldán.

Bývalý ligový fotbalista Brna nebo Synotu moc dobře ví, že za současných podmínek by Staré Město nedokázalo do konce června odehrát devět zápasů. I když se hráči Jiskry snažili na restart pečlivě nachystat, šanci porvat se o postup na jaře nedostanou.

„Víme, že moc času není. Začínat někdy koncem května by asi nemělo smyl. Na druhé straně vůbec nevím, jak to chce svazové vedení řešit, když se třeba někdo odhlásí z I. A třídy. Kdo půjde místo něj?“ ptá se nahlas.

Soldánův tým bude i přes předčasný konec sezony dál trénovat a pokračovat v práci. „Když se to trošku pustilo a bylo možná třeba chodit běhat po dvojicích, tak jsme se připravovali. Kluci se udržovali i individuálně. Společně jsme se ale nescházeli. Nechtěli jsme nic porušovat, aby z toho náhodou nebyl nějaký průšvih,“ tvrdí.

Nyní, když je situace ohledně pandemie koronaviru příznivější a amatérští fotbalisté mohou zase na hřiště, se fotbalisté Jiskry pravidelně scházejí a ve skupinkách omezeně trénují. Soldán svěřence nijak šetřit nechce. Ví, že volna měli za poslední rok dost.

V létě dá svěřencům pár dní na odpočinek, případnou dovolenou, jinak ale na Širůchu pojedou v kuse až do startu nové sezony. „Volno bude minimální, protože se chceme důkladně nachystat na příští ročník, který se snad konečně odehraje celý,“ přeje si.

Také Staré Město chce po rozvolnění všech opatření začít hrát přípravné zápasy. Jen trénovat totiž nikoho nebaví. „Od října jsme byli jenom ve dvojicích nebo trojicích. Kluci chtějí být na hřišti, poměřovat se se soupeři. I proto budeme každý víkend hrát,“ dodává.


Načítám výsledky ...