Za domácí skórovali Uhlíř a Sabo, za hosty se trefili Vaďura s Brákorou.

„Zasloužená remíza,“ uvedl na klubovém webu Spartaku dlouholetý domácí funkcionář Antonín Zlínský.

Známý činovník byl rád, že se v Hluku po dlouhé době šlo zase na fotbal. „Koronavirus polevuje, proto se šéfové rozhodli něco povolit. Moc diváků sice nepřišlo, většina byla z Veselí nad Moravou, ale viděli pěkný fotbal. Mužstvo z Veselí je dobře trénované trenérem Dekařem a také ambice jsou divizní,“ všímá si Zlínský.

Hlučané nastoupili do utkání bez Kukly a Skovajsíka. Ve vyrovnaném prvním poločase si vytvořili více příležitostí ke skórování. Zelinka trefil tyč, branková konstrukce ale na druhé straně pomohla i domácímu brankáři Šíchovi.

Spartak poslal do vedení stoper Uhlíř, který se trefil hlavou po přesném centru Sopůška. Ve druhém poločase domácí trenér Vojtěšek sestavu prostřídal, do hry šli Bílek, Červenka, Přecechtěl a po zranění Uhlíře i Sabo, jenž byl autorem i druhé branky.

Jenže několik minut před tím si pohrával s balonem u branky Šícha. Hostující Vaďura mu vypíchl míč a v klidu srovnal na 1:1. Následně však gólman Hluku své zaváhání několikrát odčinil, když se vyznamenal při útocích Veselanů.

Oslabená domácí sestava byla pod tlakem a v závěru inkasovala podruhé. Na konečných 2:2 srovnal Brákora, když předtím Spartak zachránilo břevno. Následující střela z hranice šestnáctky už skončila v síti.

Autor: Milan Těthal