„Jsme samozřejmě rádi, že máme v reprezentačním áčku tolik hráček,“ říká trenér fotbalistek Slovácka Petr Vlachovský.

„Týmu vyšla výsledkově i herně příprava, stejně tak vstup do soutěže jsme měli herně povedený, proto začínají vynikat i individuality,“ těší devětatřicetiletého kouče.

Zatímco gólmanka Růžičková jeuž stabilní členkou reprezentace, dlouhé roky byla jedinou hráčkou Slovácka v týmu. Nyní pojede na sraz i s dalšími třemi děvčaty z Uherského Hradiště.

„Jde o mladé hráčky, které mají velkou perspektivu. Samozřejmě je čeká ještě hodně práce, dosáhly však dalšího mezníku v jejich kariéře, který by měl sloužit k ještě větší motivaci a taky k získání vyšší sebedůvěry. Všem nominovaným gratulujeme a moc jim to přejeme,” prohlásil Vlachovský.

Fotbalistky Slovácka (bílé dresy) skončily po základní části na třetím místě první ženské ligy.
Fotbalistky Slovácka zakončily základní část výhrou v Praze proti Dukle

Pro národní tým žen se bude jednat již o druhou akci v kalendářním roce 2023. V únoru se ženský výběr představil v Austrálii na turnaji Cup of Nations 2023, kde změřil síly s domácí Austrálií (0:4), Jamajkou (3:2) a Španělskem (0:3).

Nyní čeká na výběr trenéra Karla Rady přípravný dvojzápas. Češky se nejprve ve čtvrtek 6. dubna od 20.30 představí v Chomutově proti Maroku a následně pak v úterý 11. dubna od 19.15 v Rakousku proti tamnímu národnímu týmu.

Český výběr žen se sejde v Praze v pondělí 3. dubna. Následně se přesune rovnou do Chomutova, kde se začne chystat na zápas proti Maroku.

Po čtvrtečním zápase vydrží národní mužstvo na severu Čech až do neděle, kdy se přesune do Vídeňského Nového Města, kde v úterý nastoupí proti domácímu Rakousku.

Reprezentační povinnosti si budou plnit také juniorky Sabina Střížová, Natálie Trčková a Klára Bláhová, ve slovenské devatenáctce jsou Karolína Bayerová a Michaela Ferencová.