Sobotní zápas bývalých hráčů Jiskry se Sigi Teamem byl hlavním bodem akce Sportuj 23, která se uskutečnila v sobotu na Rybníčku ve Starém Městě.

„S hlavním organizátorem Davidem Mišťúrikem se známe, sdílíme stejná sportoviště. On má tenis, my fotbal. Spolupráce funguje dlouhodobě. Když se naskytla tato možnost, byli jsme samozřejmě rádi, ale hlavní oslavy přijdou na řadu až na Širůchu v sobotu 10. června,“ říká předseda Jiskry Staré Město Jan Žitňanský.

První tým už ale vedení klubu k významnému jubileu nadělil dárek v předstihu. Svěřenci trenéra Petra Sonntaga ovládli I. B třídu skupiny C a po letech v nejnižší krajské soutěži míří nahoru.

„Za postup jsme samozřejmě rádi. Je to odměna pro nás všechny, co v klubu působíme,“ říká Žitňanský.

Ten v klubu ze Slovácka působí sedmým rokem, posledních pět let vykonává funkci předsedy.

Staroměstská Jiskra zahájila svoji činnost díky pánům Matouškovi, Panáčkovi a Duchtíkovi přesně před dvaceti lety.

„V tom roce 2003 začalo hrát družstvo žáků okresní soutěž. Protože Jiskra žádné hřiště neměla, tým hrával své domácí zápasy na hřišti zemědělské školy,“ připomíná.

Od sezony 2004/2005 má klub své zázemí v městském areálu Rybníček, muži a dorist ale nastupují na Širůchu.

Klub nyní disponuje družstvy mladší a starší přípravky, které působí v okresním přeboru. Mladší a starší žáci stejně jako starší dorost hraje krajský přebor a mladší dorostenci nastupují v krajské soutěži.

„Těší mě, že postupně jdeme nahoru, ale nikam výš se již netlačíme, protože všechno je to o financích a nechceme, aby kluci zbytečně jezdili na Vysočinu nebo někam do Slezska,“ říká Žitňanský.

Stará Garda Starého Města (zelené dresy) prohrála v exhibičním zápase se Sigi Teamem 2:10. Utkání se hrálo na Rybníčku. Bylo součástí akce Sportuj 23.
Sigi Team nasázel Jiskře deset branek. Řádil Pospěch, hráli Panenka i Dobiaš

Jiskra hlavně v mládeži spolupracuje se Slováckem, kam posílá nejšikovnější kluky, naopak talenty si bere ze sousedních Huštěnovic, Velehradu či Kostelan. Tam zase posílá méně vytížené hráče.

V klubu chtějí jít krok za krokem, ani muže netlačí někam vysoko. „Samozřejmě jestli se nám někdy podaří hrát krajský přebor, budeme rádi, ale není to náš cíl,“ tvrdí.

„My se zaměřujeme hlavně na práci s dětmi, výchovu mládeže. Pro nás je důležité, že máme poměrně širokou členskou základnu, na odchovancích to chceme stavět. Nechceme nikoho kupovat, přeplácet,“ pokračuje.

Ve Starém Městě dlouhodobě sází na vztahy, koncepční práci. I když trenérů mají v klubu dost, není jednoduché je na hřišti udržet.

„Všichni víme, že fotbal je velký žrout času a není jednoduché sport skloubit s prací, rodinou,“ uvědomuje si Žitňanský.

Jaroslav Balaštík skončil na lavičce hokejistů Uherského Brodu.
Balaštík po třech letech končí jako trenér Uherského Brodu. Tým přebírá Kůdela

Vedení Jiskry se proto snaží nejen trenérům, ale i hráčům zajistit adekvátní podmínky pro práci. „Rozpočet se pohybuje kolem milionu korun. V tom jsou náklady na dopravu, peníze na rozhodčí. Platíme mzdy trenérům i jejich asistentům,“ prozrazuje předseda.

Všichni členové klubu se sejdou v sobotu 10. června na Širůchu, kde propuknou nejen postupové oslavy, ale připomínat se bude i významné výročí dvaceti let od založení.

Součástí programu jsou nejen zápasy mužů s Topolnou a dorostu se Slavičínem, ale i večerní koncert kapely Sorry!.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …