„Hráli jsme proti sobě poprvé a doufám že i naposledy,“ poznamenal s úsměvem bývalý hráč Uherského Brodu či Bzence.

S bráchou se před utkáním nijak nehecovali. Na hřišti se téměř nepotkali. Oba hráli na stoperu, takže byli daleko od sebe.

„Nebral jsem to nijak prestižně. Je mi opravdu jedno, jestli hrajeme proti Ostrohu nebo třeba Prakšicím. Toto vůbec neřeším,“ tvrdí Bronislav Šálek.

I když sourozenci hned po utkání usedli na střídačku a chvíli si něco povídali, na pivo spolu nešli. „Brácha ho nepije,“ usmívá se Roman Šálek.

Domácímu kouči ale zlatavý mok nechutnal tak jako po vyhraném střetnutí. A nebylo to jenom kvůli chladnějšími počasí. Po derby měl větší radost mladší ze sourozenců. Hostující Ostrožská Nová Ves v 8. kole krajské I. B třídy skupiny C zvítězila na půdě rivala 3:1 a odčinila některé předcházející domácí ztráty.

„Bylo to vyrovnané. Na konci nás podržel brankář Aleš Boček, který v závěru chytil velkou šanci soupeře. O ten jeden gól jsme byli asi lepší,“ míní opora Ostrožské Nové Vsi, která se podílela na vyrovnávací trefě Pšurného. Mužstvu ale pomohl i jinak.

Fotbalisté Uherského Ostrohu (červené dresy) v nedělním derby podlehli sousední Ostrožské Nové Vsi 1:3.
Derby ovládla Ostrožská Nová Ves. Rozhodl Jurásek, v závěru čaroval Boček

Bronislav Šálek zase patřil společně s domácím kanonýrem Martinem Zálešákem k nejlepším na hřišti. Nedělní duel měl náboj i slušnou kulisu. Jinde by ale na podobný souboj dvou sousedících mančaftů přišlo daleko víc lidí. „I já jsem čekal větší návštěvu, ale počasí nebylo dobré, takže to byl takový zdejší standard,“ upozorňuje Bronislav Šálek.

Do rodné Ostrožské Nové Vsi se vrátil po dlouhých dvanácti letech. Naposledy ale v mateřském klubu trénoval, nyní poslouchá pokyny kouče Libora Soldána a drží obranu slováckého celku.

„S kluky jsme se domluvili na půl roku. V zimě si sedneme a všechno vyhodnotíme. Řekneme si, zda to má pro obě strany význam. Uvidíme, co bude dál,“ uvedl.

Zkušený fotbalista má po návratu z Rakouska smíšené pocity. „Výsledky jsou jako na houpačce. Pro mě je ale největší zklamání úroveň soutěže,“ přiznává. „Myslel jsem si, že to bude o něčem jiném. Bohužel ve většině týmů chybí hráči, proto to šlo hodně dolů,“ míní.

Ani Ostrožská Nová Ves nemá žádné velké ambice. Chce hrát ve středu tabulky, bez starostí se záchranou. S Šálkem v obraně se ale strachovat nemusí.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...