„Určitě ne. Zažil jsem to už v Ostrožské Nové Vsi a není to moc příjemné,“ přiznává s úsměvem někdejší opora Uherského Brodu, Šardic nebo Bzence, která nyní působí společně s Romanem Daňkem a brankářem Petrem Mendlem v celku SV Paudorf.

Žádný z nich ale momentálně neví, jak se situace u jižních sousedů vyvine. Zatímco amatérští fotbalisté v Česku mohou od pondělí již trénovat společně, v Rakousku hráči teprve dostali povolení připravovat se individuálně.

„Čekáme na vyjádření klubu. Uvidíme, co nám lidé z vedení řeknou. Momentálně tam jsou na tom hůř,“ prohlásil Šálek.

Nikdo v Rakousku mu zatím nedokáže říct, zda příští sezona začne normálně nebo se zpožděním.

„A podle toho se kluby zařídí,“ pronesl pětatřicetiletý fotbalista.

I proto návrat na rodnou Moravu nevylučuje.

„Kdyby tam byly nějaké problémy, na nějakou dobu bych se vrátil,“ připouští i tuto variantu.

Zatím se ale rodák z Ostrožské Nové Vsi věnuje hlavně trénování v sousedním Uherském Ostrohu. Účastník krajské první B třídy skupiny C začal s tréninkem minulý čtvrtek.

„Stejně jako v sezoně se budeme připravovat dvakrát týdně. Akorát zatím nebudeme hrát žádné přípravné ani mistrovské zápasy,“ uvedl Šálek.

Bez utkání ale celek z Uherskohradišťska rozhodně nebude.

„Čekáme, co se bude dít dál. Určitě se chceme s okolními týmy domluvit,“ říká.

Uherský Ostroh bude trénovat až do konce června. Zatímco některé týmy začaly pozvolna a hrají pouze na dvě branky, trenér Šálek svěřence zase až tolik nešetří.

„První trénink byl ještě lehčí, ale postupně půjdeme do zátěže,“ slibuje hráčům.

Kádr zůstává zatím stejný. Nikdo neodešel ani neskončil, všechny opory zůstaly. Vedení klubu má navíc rozjednaný příchod tří hráčů z okolí.

„Chceme mužstvo doplnit, ale zase nemá cenu k nám nikoho tahat přes celý okres. Chceme to stavět na domácích klucích,“ vysvětluje Šálek.