A právě třiadvacetiletý záložník holandského týmu FC Twente je společně s útočnicí Atlética Madrid Andreu Staškovou patronem letošního McDonald’s Cupu, jehož finále hostí Městský stadion Miroslava Valenty staršího.

„Je to pro nás velká čest, spousta práce, ale také výhoda, protože tím, že jsme pořadatelé, kvalifikovali jsme se na Svátek fotbalu přímo, takže letos se finálového klání zúčastní hned dva týmy ze Zlínského kraje,“ těší nejen Petr Chvojku.

Brankář chytající krajský přebor za Osvětimany učí na Sportovní škole tělocvik a matematiku.

Do Uherského Hradiště se celorepublikové finále vrací po devíti letech.

Oblíbený turnaj se nově rozšířil o kategorii pro malotřídky, takže účastníků bude nejvíc v historii. „Bude to největší akce,“ uvědomuje si Chvojka. Pořadatelé řeší hlavně problémy s ubytováním. Uherské Hradiště je totiž nejmenší město s ligovým fotbalem v Česku. „Ale určitě si s tím poradíme. Nikdo spát venku nebude,“ usmívá se Chvojka.

Sportovní škola v Uherském Hradišti letos slaví významné jubileum šedesáti let od svého založení, jistě by si ráda nadělila dárek v podobě dalšího triumfu. Před rokem oba týmy braly v Teplicích medaili.

Mladší chlapci skončili Na Stínadlech třetí, starší kluci dokonce celý turnaj premiérově ovládli. Nižší ročníky na obhajobu nemyslí. „Necítíme se jako favorit,“ odmítá roli aspiranta na celkové prvenství Chvojka.

„Loni jsem věděl, že máme nabito, spoustu šikovných kluků v týmu, takže minimálně v medaili jsem i přes velkou konkurenci věřil. Letos nejsme tak silní, ale šance na dobrý výsledek je vždycky,“ dodal.

PR manažerka společnosti McDonald’s pro Česko a Slovensko Lucia Poláčeková,
Svátek fotbalu na Slovácku přinese i exhibici s Petrželou, Lafatou či Švancarou

Svátek fotbalu se koná v pondělí a v úterý v Uherském Hradišti a poprvé v historii se bude o trofeje bojovat i v kategorii malotřídek.

Letošního ročníku turnaje se zúčastnilo od okresních kol více než 2100 škol a 38000 dětí.

„Právě rekordní účast škol a žáků nám pochopitelně udělala velkou radost. Jsme spokojeni, že zájem o turnaj nadále roste a již nyní se do Uherského Hradiště na Svátek fotbalu moc těšíme. Věříme, že bude krásné počasí a že si to tam všichni společně užijeme,“ říká PR koordinátor společnosti McDonald's Marcel Valášek.

Novinkou letošního ročníku byla účast malotřídních škol. I mezi nimi byl dlouhodobě velký zájem o účast na turnaji a vedení turnaje je tak rádo, že mohlo letos poprvé uspořádat turnaj i pro tuto specifickou skupinu škol.

„Čeká nás finále 24. ročníku úžasného fotbalového turnaje. Máme velkou radost, že jsme pro letošek mohli rozšířit turnaj o kategorii M, protože právě pro malotřídky bylo dlouhodobě velmi obtížné poskládat týmy pro turnaje. Sám jsem byl pořadatelem jednoho krajského finále a byl jsem šťastný, když jsem sledoval, jak tím děti během turnaje ohromně žijí,“ dodává člen výkonného výboru AŠSK Zdeněk Jadvidžák.