Dvakrát za vítěze skóroval Tomáš Mareš, další branky celku z Uherskohradišťska zaznamenali Furmánek, Tomaštík, Slouka a Lukáš Mareš.

Sobotní utkání poznamenaly četné absence na obou stranách. Osvětimanům stejně jako Rohatci scházela spousta hráčů, což se projevilo na výkonu i konečném výsledku.

„My jsme byli rádi, že jsme se vůbec sešli. Neměli jsme nikoho na střídání a vzhledem tomu, ze na nás čekal velice silný tým, který trénuje čtyřikrát týdně, tak jsem měli mírné obavy. Nicméně od první minuty jsme byli daleko běhavější a fotbalovejší. Odehráli jsme opravdu dobré utkání s dobrým soupeřem. Jedinou kaňkou bylo, že ze čtyř obdržených gólů byli opět dva z rohu a jeden z penalty,“ říká útočník Osvětiman Patrik Furmánek.

#clanek|8223586

„Standardní situace nás trápí dlouhodobě, což šlo taky vidět v podzimní části soutěže. Na tomhle musíme zapracovat, máme na to další měsíce přípravy. Jinak utkání splnilo účel ve všech ohledech a musím cely tým opravdu pochválit,“ dodal.

Zatímco Osvětimany uspěly i bez hlavního kouče Němčického, který v souběžně hraném zápase vedl juniorku Slovácka v duelu proti Strání, Rohatec po výhře nad Ořechovem musel skousnout první prohru.

„Pro nás to byl dobrý kondiční zápas. Pro diváky byl možná atraktivní, protože v něm padlo deset branek, pro nás na lavičce už to však bylo horší. Prostupnost obran a laciné branky moc optimismu nedaly. Sice se hrálo nahoru a dolů, bohužel na naší straně byla k vidění spousta individuálních a systémových chyb, především v defenzivní činnosti celého týmu. Hráli jsme velmi naivně, se slabou organizací hry a aktivitou. Solidnímu soupeři jsme k vítězství dopomohli vlastními chybami,“ zhodnotil duel rohatecký trenér Zdeněk Horák.

Fotbalisté Nivnice první zápas zimní přípravy výsledkově zvládli.
Nivnice přehrála dorost Brodu, kvůli marodce si ale musela půjčit hráče soupeře

Týmu z Hodonínska z různých důvodů scházelo devět hráčů.

Mimo byli Křivák, Dohnálek, Tomšej, Vanda, Čech, Tomele, Zelinka a také dvojčata Netopilovi.

Bez nich to měli Rohatečtí složité. „Pro nás to byla prověrka. Zápas proti celku z vyšší soutěže je vždy přínosem i v podobě neúspěchu v konečném výsledku. Ukázal nám, kde musíme ještě zapracovat a zaměřit se i na lepší komunikaci na hřišti,“ uvedl kapitán Slavoje Pavel Konečný.

„Směrem dopředu jsme si vytvořili spousty dobrých příležitostí a byly tam i dobré herní fáze. Směrem dozadu jsme ale inkasovali vícekrát, než bylo zdrávo. Nechali jsme soupeře snadno vyjíždět ze situací, které trestal góly. Jako celek se musíme více zaměřit na defenzívu. Pozitivní je, že fyzicky jsme tempem nestrádali a podařilo se nám dát i nějaké góly,“ dodal Konečný.

Přípravný fotbal -
Výsledky: TJ SLAVOJ ROHATEC – TJ OSVĚTIMANY 4:6 (2:3)
Branky: F. Konečný, Lašák, Herzán z penalty, Čada - T. Mareš 2, Furmánek, Tomaštík, Slouka, L. Mareš
Rohatec: Domanský – Oravec, P. Konečný, Petrák, Mlynařík (46. Herzán) – M. Konečný, Čada, Lašák (79. Mlynařík), F. Konečný - Kajánek, Mazuch.
Osvětiman: Macháček - Slouka, L. Mareš, Němec, Trlida - Tomaštík, Kolář, T. Mareš, Furmánek, Čevelík – Kučera.