Trenéři obou týmů svěřence chválili. „Na to, že to byl pro nás první zápas a poprvé jsme byli na velkém hřišti, tak mě kluci mile překvapili, zvládli to velice slušně. Hlavně první půlka měla dobrou kvalitu, tempo. Konečná remíza je asi zasloužená,“ míní boršický trenér Pavel Kučera.

Jedenáctý tým krajského přeboru Zlínska dorazil do Kunovic bez brankářů Popelky a Janečky. Druhý jmenovaný by se však po vážném zranění měl už v příštím týdnu lehce zapojit do tréninku. Hostům scházeli i další další borci, celkově jich ale bylo osmnáct.

„Kádr máme nyní širší, takže jsme sestavu různě prostřídali,“ říká Kučera.

Přípravný fotbal -
FOTBAL KUNOVICE - SK BORŠICE 3:3 (2:1)
Branky: Flek 2, Kaňovský – Ohnutek, Malý, Sedláček

Na zkoušce v Boršicích je Zdeněk Sonntag ze Starého Města, přípravu s týmem absolvuje také mladík Mauricio Afonso. Dvacetiletý odchovanec Zlámance prošel Hlukem, Slopným a Dolní Lhotou, naposledy byl v Doubravách.

Stínem sobotního utkání bylo zranění dvou hráčů Boršic. Útočník Krsička si podvrtl kotník a Ošívka poranil koleno, se kterým měl problémy už v sezoně. „Je vidět, že to není dobré,“ posteskl si Kučera.

Fotbalisté Slovácka B (bílé dresy) na umělé trávě v Kunovicích zdolali Hostouň 2:0.
Juniorka Slovácka zdolala druhý tým ČFL, k výhře pomohli i Kudela s Bartošem

Kunovicím scházel nemocný Polách, Vagdal, Basovník a Marovič. Trenér Jiří Vojtěšek pro zbytek sezony nepočítá s Lukášem Kučerou. Navrátilec z Rakouska, který větší část podzimu promarodil, jaro vynechá z pracovních i rodinných důvodů. „Je to pro nás ztráta, ale takto jsme se domluvili. Věřím, že to zvládneme i bez něj,“ doufá Vojtěšek.

Proti Boršicím zkoušel i Pavla Hubáčka z Březolup a Ondřeje Čajku.

Šestadvacetiletý rodák ze Šardic prošel v kariéře mládeží Slovácka a Zbrojovkou Brno, v mužích nastupoval za Osvětimany či Hluk, naposledy byl ve Spartě Brno, poslední rok ale nehrál. „Jeví se slušně. Pokud dožene kondiční manko, bude platný,“ věří Vojtěšek.

Trenér Miroslav Ondrůšek prokázal své schopnosti v NIvnici, nyní vede Uherský Brod.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Proti Boršicím se slušně vedlo celému domácímu mančaftu. „Pro nás to byl první zápas po čtrnácti dnech přípravy. Utkání splnilo očekávání. Pro nás je důležité, že jsme ho zvládli kondičně i výsledkově. Proti soupeři z vyšší třídy jsme nijak nepropadli,“ těší Vojtěška.

Kunovice po dvou trefách Fleka, jenž nastoupil na hrotu útoku, vedli už 2:0. Boršice ale ve 45. minutě výsledek zkorigovaly a v úvodu druhé půle srovnaly na 2:2.

Domácím pak vrátil vedení přesně hlavičkující Kaňovský, Sedláček ale chvíli před koncem z trestného kopu srovnal na konečných 3:3.

„Boršice ve druhém poločase působily na balonu zkušenějším dojmem, remíza je asi zasloužená. Celkově bylo utkání živé, důrazné, určitě mělo slušné parametry,“ dodal Vojtěšek.