„Kvalita na soupeřově straně byla znát. Náš tým navíc decimují absence a zranění. Kvůli zdravotním problémům či jiným povinnostem chyběli Tomešek, Hubert Karásek, Vašek, kapitán Hromada, Martin Kořínek a výčet by mohl pokračovat,“ posteskl si buchlovický trenér René Krystýnek, který tak do utkání povolal hned sedm dorostenců.

Úvodní minuty patřily Nedachlebicím, které ale žádný z náznaků zásluhou pozorné obrany i brankaře Valeše nepřetavily v gól. Naopak první osmělení Buchlovic skončilo gólem.

Balon po ose Moravčík – Mikula - Lukeštík doputoval až k Matěji Karáskovi, který lobem otevřel skóre. „Bohužel vedení dlouho nevydrželo, chyba v rozehrávce už byla fatální a Nedachlebice do poločasu srovnaly na 1:1,“ posteskl si Krystýnek.

Po nástupu do druhé půle Buchlovicím vypadl ze sestavy zkušený Belant, který musel do práce.

„K tomu se přidalo nešťastné zranění druhého stopera Křivy, takže jsem musel se sestavou hýbat ještě více a někteří kluci se museli popasovat i s posty, které běžně nehrají,“ upozorňuje Krystýnek.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Druhý poločas tak odehráli z velké části dorostenci, kteří si vedli dobře, ovšem po rychle inkasovaném gólu na 2:1 bylo těžké zkušenému soupeři vzdorovat. Nedachlebice definitivně zápas zlomily v závěru, kdy přidaly dvě rychlé branky do Černotovi sítě.

„I přes prohru hodnotím výkon mužstva pozitivně. Při obrovské marodce nebylo jednoduché utkání odehrát. Torzo A mužstva s mladíky z dorostu však nepředvedlo nic, za co by se měli stydět, a tak těžké zápasy jsou dobré zkušenosti pro celý tým,“ má jasno Krystýnek.

Zatímco Buchlovice o víkendu padly, rival se Zlechova si připsal výhru nad Strážnicí, soupeře z Hodonínska na vlastním hřišti hlavně díky hattricku Deutsche přehrál 4:2.

Přípravný fotbal -
TJ BUCHLOVICE – TJ NEDACHLEBICE 1:4 (1:1)
Buchlovice: Valeš - Zábojník, Křiva, Belant, Kořínek J.- Lukeštík, Karásek M., Dovrtěl, Njambi, Moravčík – Mikula. Střídali: Černota, Novotný, Karásek O., Vrážel, Homechko, Kovářík

SK ZLECHOV - TJ JISKRA STRÁŽNICE 4:2 (2:0)
Branky Zlechova: 44., 70., 81. Deutsch, 2. Bělaška
Zlechov: Červinka (46. Hrdina) - Šmíd, Bělaška (70. Kohout), Golian, Duchtík (70. Dvorský) - Kedra F. (70. Daněk), Vaněk H. (29. Deutsch, 85. Němčický Michal), Machala (54. Němčický Martin), Vaněk T. (76. Jurča), Hradil (85. Talášek) – Salinger. Trenér: Libor Matoušek.

Fotbalisté Zlechova (červenočerné dresy) na domácím hřišti porazili Strážnici 4:2.Fotbalisté Zlechova (červenočerné dresy) na domácím hřišti porazili Strážnici 4:2.Zdroj: SK Zlechov