„Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli jasně lepší, herně dominovali. Dali jsme dvě branky, klidně mohli přidat další. Ve druhé půli už měl navrch soupeř, který výsledek zaslouženě otočil a nakonec mohl zvítězit i vyšším rozdílem,“ zhodnotil duel trenér Valašského Meziříčí Pavel Hajný.

Vedení ztratili také starší dorostenci Valašského Meziříčí, kteří na hřišti Vidče vedli po prvním poločase 2:0, ale po přestávce o náskok přišli a nakonec s účastníkem krajské první A třídy skupiny A rozešli smírně 2:2.

Fotbalisté Baťova (žlutomodré dresy) prohráli při benefičním utkání s Výběrem kraje 5:6.
Železník v brance, Dostál na hrotu. Výběr kraje při benefici přestřílel Baťov

„Od začátku jsme domácí přehrávali rychlostně i kombinačně a několik útoků mohlo skončit brankou. Nakonec se urodilo v sedmnácté minutě, když rozehrávku Horáka s Bílým zužitkoval finální přihrávkou na Juříka Vrána. Juřík se křižnou střelou na zadní tyč nemýlil. Za devět minut přišel náš další úder. Pastrnek vyvezl míč po levé straně, vysunul Veselého a ten přihrávkou pod sebe našel gólově zakončujícího Vránu. Druhý poločas už nebyl z naší strany tak úderný. Začali jsme mít starosti s dlouhými nákopy soupeře a po jednom z nich a nedorozumění naší defenzivy jsme levně inkasovali. Přibylo nevynucených ztrát míčů a domácí nás účelnou hrou a tvrdostí začali přehrávat. Výsledkem byl vyrovnávací gól. Zápas nás prověřil z hlediska vzdušných obranných soubojů a fyzické odolnosti. V utkání se vyskytlo několik poučných situací, ať už kladných nebo záporných, ze kterých nabereme další zkušenosti,“ uvedl hostující trenér Jan Pitr.

Poslední červnové přípravné utkání odehrála Slovácká Viktoria Bojkovice, která na vlastním hřišti přehrála jasně 3:0.

Derby Vsetína s Frenštátem pod Radhoštěm rozhodla trefa Šuláka po standardní situaci. „V prvním poločase jsme hráli slušně. Klidně jsme mohli vést větším rozdílem. Soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. Po prostřídání ale šla naše hra i tempo dolů. Nasadil jsem šest dorostenců, což bylo znát. Mladí kluci však potřebují sbírat zkušenosti a zvykat si na mužský fotbal. Ve druhém poločase nás podržel bravurními zákroky gólman Dobeš,“ vyzdvihl výkon brankáře vsetínský kouč Miroslav Mičega.

Fotbalová příprava

Výsledky: Valašské Meziříčí – Bílovec 2:3 (2:1), branky Valašského Meziříčí: Veselý, Jonáš Vrána. Vsetín – Franštát 1:0 (1:0), Šulák. Vidče – Valašské Meziříčí U19 2:2 (0:2), branky Valašského Meziříčí: 17. Juřík, 26. Vrána. Juřinka – Valašské Meziříčí B 1:3 (1:0), Maňák – Daniš, Bílý, Žemla. Bojkovice – Luhačovice 3:0 (1:0), 23. Kalina, 71. Gorčík, 74. P. Gago z penalty. Ratiboř – Kateřinice 3:2 (2:1), Jakubík. Novotný, Daněk – Drda 2. Prostřední Bečva – Kelč 2:0 (1:0), Křenek, Balejík. Březová – Strání B 0:0. Hovězí – Ústí 2:0 (0:0), Kučera, Zádilský. Valašské Příkazy – Slavičín B 7:2 (5:0), Vaculka 3, Beránek 2, Pupiš, Struhař – Titov, Fojtů. Slušovice – Bystřice pod Hostýnem 3:2 (1:2), Uherský Ostroh - Šumice 2:3