Srdcař Mikulec vedl domácí tým coby kapitán, na trávníku vydržel téměř celé utkání.

Před zápasem obdržel od šéfa klubu Ludvíka Zimčíka a člena výkonného výboru KFS Zlín Zdeňka Kadlčka dárkový koš a dres s přezdívkou a oblíbeným číslem 22.

I. A třída sk. B, 25. kolo - 
FK DOLNÍ NĚMČÍ – TJ ŠUMICE 2:1 (2:1)
Branky: 1. Jan Růžička, 44. Michael Palík – 35. Michal Kelíšek. Rozhodčí: Ševčík. Diváci: 200.

Děkoval mu i trenér Zdeněk Skopal, který oporu vystřídal až v poslední minutě, aby si vyslechl dlouho trvající potlesk diváků. Před odchodem ze hřiště si Mikulec plácl se spoluhráči, podal ruce protivníkům i rozhodčímu Ševčíkovi.

Před tribunou se uklonil na obě strany a za vydatného potlesku odešel ze scény.

Aby byl odchod do fotbalového důchodu ještě stylovější, odpálili fanoušci za brankou dýmovnice.

Zdroj: Libor Kopl

To všechno si za své výkony, přístup a obětavost bezpochyby klubová legenda zaslouží. „Miki po utkání pozval všechny diváky na pivo,“ hlásil s úsměvem trenér Dolního Němčí Zdeněk Skopal.

Mikulcovo loučení předčilo zážitek z utkání 25. kola, které toho až tolik nenabídlo.

Fotbalisté Uherského Ostrohu (črvené dresy) podlehli doma Zdounkám 0:1, před posledním kolem ale zůstali v čele tabulky.
I. B třída sk. C: Šůstek poslal Traplice zpět do okresu, Ořechov je až pátý

„Zápas byl oboustranně vyrovnaný, ale podle mého názoru jsme spravedlivě o tu jednu branku zvítězili,“ míní Skopal.

Jeho tým do utkání vstoupil výborně a z úvodního rohu v první minutě šel do vedení, když secvičenou akci dohrál svým premiérovým gólem v dresu FKDN Jan Růžička.

„Byl to takový hloupý gól, sešlo se víc chyb,“ říká kouč Šumic Pavel Dvořák.

Domácí sice ještě dvacet minut bezpečně kontrolovali hru, ale žádnou gólovou příležitost si nevytvořili. Hosté ze Šumic se prosadili ve 34. minutě po krásně sehrané akci a srovnali na 1:1. „Toto však byla z jejich strany jediná střela na branku za celý zápas,“ tvrdí Skopal.

Před koncem poločasu se ještě prosadil střelou z poza velkého vápna Palík, když uklidil míč milimetrově za háčky.

„Domácí byli do nějaké patnácté minuty herně lepší, ale postupně jsme hru vyrovnali a více drželi míč. Začali jsme lépe kombinovat, vytvářet si i šance. Podařilo se nám KelíškemDvořák.

Záložník Ostrožské Lhoty Daniel Štergenich (v červeném dresu) v páteční dohrávce proti Strání B.
Nádherný gól v okrese. Fotbalista Ostrožské Lhoty se trefil z padesáti metrů

Dolní Němčí druhý poločas odehrálo takticky dobře,  vyrovnat na 1:1. Bohužel ještě před přestávkou jsme dostali jednoduchý gól na 2:1, což byla velká škoda,“ lituje přičemž si ale nevytvořilo žádný trvalý tlak. Povedenou střelou se ukázal Roman Bobčík, mířil ovšem pouze do tyčky.

„Domácí ve druhém poločase drželi více míč, ale nějakou vyloženou šanci si nevytvořili. Jednou nastřelili tyčku, jinak tam nic neměli. My jsme spoléhali spíše na brejky. Měli tam několik nadějných akcí, ale žádnou z nich nevyřešili dobře,“ smutní Dvořák.

Hosté ze Šumic na body nedosáhli, jsou dá předposlední. „Soupeř byl asi o ten jeden gól lepší,“ uznal Dvořák.

Fotbalisté Šumic zakončí sezony v sobotu doma proti sestupujícím Koryčanům, Dolní Němčí čeká na závěr derby v sousední Nivnici.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...