„Na našem výkonu bylo poznat, že už je konec sezony. Utkání jsme museli odehrát. Hlavní bylo, aby se nikdo nezranil. Nastavení děvčat nebylo takové, jaké mělo být, ale zápas jsme zvládli a s přehledem postoupili, i když to od nás žádné galapředstavení nebo tiki-taka nebylo,“ přiznává.

Účastnice prvního kola Ligy mistry nasměrovala za povinnou výhrou Markéta Jančářová. Mladá útočnice Slovácka nejprve ve 22. minutě otevřela skóre, aby o chvíli později zvyšovala na 2:0. Třetí gól přidala Vendula Polášková.

Hostující trenér Zbořil o přestávce protočil sestavu, dal šanci všem náhradnicím.

Ženy Slovácka i po změně stran kontrolovaly hru i výsledek, postupně navyšovaly své vedení.

Na 4:0 zvyšovala v 55. minutě Žufánková, pátou branku favorita zaznamenala Bayerová.

Zlín se snažil, do pořádné šance se ale za celé utkání nedostal. Jen v prvním poločase vyslal na hostující brankářku Fraňkovou jednu nebezpečnou střelu z trestného kopu, gólmanka Slovácka si ale s dalekonosným pokusem poradila a ránu vyrazila na roh.

„Ve druhé půli už ale soupeř nic vážnějšího neměl,“ říká Zbořil.

Celek z Uherského Hradiště měl dál herně navrch a svoji převahu korunoval třemi brankami v posledních deseti minutách.

Postupně se prosadily Žufánková, Střížová a Ferencová.

„Jsme rádi, že je to za námi. Nyní si holky odpočinou, zregenerují a v novém roce se začneme chystat na jarní odvety,“ dodává Zbořil.

Fotbalistky Slovácka na konci podzimu sužuje obrovská marodka. Třetímu týmu první ženské ligy ve Zlíně scházely nejen dlouhodobě zraněné hráčky Bláhová, Jelínková a Bielikova, ale i Pěčková nebo brankářka Růžičková.

Proti Zlínu se navíc zranila i druhá gólmanka Fraňková a útočnice Aneta Polášková.

Pohár žen FAČR, 3.kolo:
FC ZLÍN – 1. FC SLOVÁCKO 0:8 (0:3)
Branky: 22. a 26. Markéta Jančářová, 55. a 80. Jana Žufánková, 29. Vendula Polášková, 65. Karolína Bayerová, 81. Sabina Střížová, 87. Michaela Ferencová. Rozhodčí: Hausnerová - Koryčanská, Buchtová. Bez žlutých karet. Diváci: 111.
Zlín: Batoušková – Kalandrová, Možíšová (74. Žalková), Hrubá, Martáková, Gajdošíková, Rozsypalová, Dorotičová (55. Bartlová), Marholtová, Hájková (74. Vyvlečková), Průchová (55. Čípová). Trenér: P. Červenková.
Slovácko: Fraňková (46. Škerdová) – Trčková, Klímová, Ohlídalová, V. Polášková (46. Obadalová) - Krejčířová, Bayerová, Ferencová – Jančářová (46. Jonášová), A. Polášková (44, Střížová), Žufánková. Trenér: Zbořil.