Hlučané jsou na jaře k nezastavení. Stačí jen pohled na poslední tři venkovní zápasy. Lídr I. A třídy skupiny B postupně uspěl v Koryčanech, v Bojkovicích a v Nedachlebicích, devět bodů bral při skóre 15:2.

I v sobotu si lídr soutěže otevřel střelnici, okresního rivala znemožnil sedmi údery. Řádil hlavně uzdravený kanonýr Tomáše Martiš, při demolici Nedachlebic se blýskl čtyřmi přesnými zásahy. O další dva se postaral Roman Sopůšek, jednou se trefil i Štefan Bartošek.

I. A třída sk. B, 24. kolo -
TJ NEDACHLEBICE – TJ SPARTAK HLUK 1:7 (0:4)
Branky:
84. Miroslav Machala – 13., 17., 33. a 59. Tomáš Martiš, 69. a 87. Roman Sopůšek, 27. Štefan Bartošek. Rozhodčí: Bršlica. Diváci: 75.

„Výsledek hovoří za vše. Bylo to jednoznačné utkání. Kluci poctivě trénují, jdou si za svým cílem, což je postup do krajského přeboru. Opravdu jsme neponechali nic náhodě. Nedachlebice se sice snažily, ale svojí kvalitou jsme je o třídu předčili,“ uvedl trenér Hluku Aleš Zlínský.

Favoritovi nevadila ani absence důležitého stopera Lipotiho, místo něj zaskočil předseda Horák.

„Na soupeře jsme hned od začátku vletěli, aktivním napadáním jsme získávali míče, vytvářeli si šance a stříleli branky. Nedachlebice nevěděly, kam dřív skočit. Rozhodnuto bylo hned po prvním poločase, který ale mohl skončit daleko vyšším rozdílem. Soupeř měl v první půli pouze jednu pološanci. My jsme i za rozhodnutého stavu 4:0 chtěli být furt aktivní, držet tempo, což se nám dařilo,“ těší Zlínského.

Domácí nestačili, jenom se bránili, výprasku ale nestejně neunikli. Čestný úspěch Nedachlebic v závěru zaznamenal Miroslav Machala, mimochodem bývalý hráč Hluku.

Ani odchovance Ostrožské Lhoty ale trefa do sítě bývalého klubu nijak netěšila.

„Zápas snad ani nemá cenu komentovat. Při pohledu na výsledek je to každému jasné. Hráli jsme tak, jak napovídá skóre, prostě strašně. Hluk má na tuto třídu velkou kvalitu, prostě nás převálcoval. I když nám chyběl jenom Tomáš Pisklák a nastoupili stejně jako v Těšnovicích, neměli jsme šanci na body,“ prohlásil hrající trenér Nedachlebic Ondřej Čtvrtníček.

Skóre otevřel ve 13. minutě Martiš. Vzápětí se hostující forvard trefil podruhé. Když ve 27. minutě obešel Bartošek i domácího brankáře Hájka a dal třetí branku, schylovalo se k debaklu.

Navíc Tomáš Martiš ještě do přestávky zkompletoval hattrick. Hlučané i po změně stran na trávníku kralovali. V kanonádě pokračoval hlavně Martiš, který v 59. minutě zvyšoval už na 5:0.

Hosté za jasného stavu prostřídali sestavu, na trávník přišli dorostenci Škorec, Matejka, Zlínský. Svou šanci spálili nejen Bartošek, Sopůšek, ale také Zlínský. Góly však už dával jenom mazák Sopůšek. Na druhé straně brankáře Pěgřima o čisté konto připravil povedenou ranou k tyči Machala.

Fotbalisté Nedachlebic se debakl pokusí odčinit za týden v Újezdci, Hluk doma přivítá poslední Bylnici.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...