Celek z Uherskohradišťska v devíti podzimních duelech získal pouhých pět bodů a nyní je v I. A třídě skupiny B hlavním kandidátem na sestup.

„Chceme se k tomu postavit čelem, ale zase nějak extra to nehrotíme. Tým nemáme vyloženě špatný. I když nám chyběl Šmatelka, dobře se jevili třeba tři dorostenci. Pravidelně nastupovali Salinger, Kedra i Dominik Hradil,“ vyjmenovává sekretář SK Zlechov Libor Rosůlek. „Věřím, že když se hlavně mladí kluci otrkají, vykopou, může to být dobré. Pro záchranu uděláme maximum. Pokud ale sestoupíme, stejně s tím nic neuděláme,“ ví dobře.

Vedení klubu počítalo, že mužstvo získá alespoň deset nebo jedenáct bodů. Zlechovské fotbalisty mrzí hlavně porážka v derby s Buchlovicemi a domácí nezdar se Šumicemi. Celkově ale tým sužovala hlavně defenziva.

Poslední mužstvo tabulky inkasovalo v devíti duelech jednatřiceti branek, víc gólů v této soutěži nikdo nedostal. „Nejen kvůli tomu sháníme stopera,“ přiznává Rosůlek.

„Na této pozici dlouhodobě nastupuje předseda klubu Petr Štangl, který už má taky své roky. Navíc ho sužují vleklé zdravotní problémy s kolenem,“ přidává Rosůlek.

Ve Zlechově ale kromě spolehlivého zadáka hledají hlavně trenéra. Mužstvo na podzim vedl Jan Kameník. Někdejší kouč ligového Zlína, který zároveň působil v divizním Strání, se ale v říjnu vrátil zpět do profesionálního fotbalu, když kývl na nabídku slovenského Pohronie.

Vypomáhat tedy borcům ze sousední obce nemůže. Mužstvo po Kameníkovi dočasně převzali Hynek Vaněk s Lukášem Machalou, na jaře by ale měl tým dirigovat někdo úplně jiný. „Věřím, že do začátku zimní přípravy někoho přivedeme,“ doufá zkušený funkcionář.

Kameníkův nástupce musí zapracovat hlavně na fyzické kondici. „V zimě musíme pořádně potrénovat. Na podzim nám totiž ve druhém poločase většinou došel dech,“ všiml si Rosůlek.

Kvůli pandemii koronaviru a přísným vládním opatřením se však amatérští fotbalisté zatím nemohou připravovat společně, takže fyzičku v dlouhé pauze ještě spíše ztratí. „Mám obavy, že po Vánocích všichni přijdou na hřiště jako sněhuláci,“ vtipkuje Rosůlek.

Daleko od pravdy ale zřejmě nebude. „Bohužel nyní je všechno zastavené. Všichni jsou doma a čekají, co bude,“ uvedl.

Také zlechovské fotbalisty předčasně ukončený podzim mrzel. Byť se jim na podzim příliš nevedlo, první polovinu sezony chtěli normálně dohrát. „Třeba Nivnice má za sebou jenom šest zápasů. Nechápu, kdy to odehrají,“ kroutí hlavou sedmapadesátiletý funkcionář.

Zlechov chce začít s tréninkem někdy v lednu. Na únor už má naplánované tři přípravné utkání. Na Širůchu se utká nejen s domácí Jiskrou, ale i Ořechovem a Buchlovicemi.