Na Loučkách se představí nejen domácí hráči všech věkových kategorií, ale popřát přijede i někdejší útočník Slovácka, Zbrojovky či pražské Slavie Petr Švancara se svým Mercedes týmem.

„Věřím, že si všichni oslavy užijeme,“ přeje si předseda polešovického klubu Tomáš Bartošík.

Sobotní program ve třináct hodin odstartují přípravky, pak přijdou na řadu staří páni, kteří v exhibičním utkání vyzvou právě Švancarův Mercedes tým.

Po autogramiádě se na hřiště dostanou žáci, sobotní oslavy zakončí utkání domácího prvního mužstva s Moravským Pískem. Klub pak společně s funkcionáři OFS Uherské Hradiště ocení i bývalé hráče a funkcionáře, kteří se zasloužili o rozvoj kopané v obci.

Polešovští studenti založili sportovní klub v roce 1931. Předsedou byl obvodní lékař Karel Procházka. Hřiště povolila obec na obecních loukách, na pastvisku, kde se pásal dobytek. Klubovna byla v hostinci Jana Janíka na Salajce. Počátky činnosti klubu byly velmi těžké.

„Vůbec první oficiální utkání se hrálo v Ostrožské Nové Vsi a naši prohráli 5:0,“ informuje Bartošík.

V roce 1942 opět mladí polešovičtí studenti obnovili činnost sportovního klubu, zvláště proto, že tělovýchovná jednota Sokol a její sportovní a výchovnou činnost protektorátní úřady zakázaly. Předsedou klubu se stal Antonín Míša – poštovní úředník.

Program fotbalových oslav
v Polešovicích

13.00 – slavnostní zahájení
13.10 – utkání přípravky
13.40 – ocenění bývalých hráčů a funkcionářů
14.00 – staří páni 1. FC Polešovice - Mercedes tým Petra Švancary
15.30 – studio Cigi Caga TV, host Petr Švancara, autogramiáda
16.00 – utkání žáků
17.00 – utkání mužů 1. FC Polešovice – FC Moravský Písek


Při slavnostním zahájením a otevření hřiště opět na polešovických loukách byl přítomen i brankář František Plánička, internacionál národního mužstva a Slávie Praha.

Pro široké okolí to byla velká slavnost. Na Pláničku se došlo podívat přes 3500 diváků!!

Od roku 1943 se začalo budovat nové hřiště Na loučkách, které poskytl pozemek obecní úřad.

I když byla válka, fotbal se stále hrál.

Od poloviny 50. let se mění fotbalové tváře i jména hráčů. Začátkem 70. let se tehdejší výbor rozhodl o rekonstrukci hrací plochy a okolí. Velkou zásluhu na modernizaci hřiště mělo JZD Polešovice, které vydatně pomohlo svou technikou.

Největšího úspěchu klub dosáhl v letech 1994 až 1997, kdy čtyřikrát za sebou slavil postup do vyšší soutěže. 1. FC Polešovice se tak z okresního přeboru dostaly až do divize.

V ní tým vedený známým trenérem Samsonkem vydržel jen tři sezony, i tak se ale na úspěšnou áru i po letech vzpomíná.