„Podzimní část byla pro nás slušná. Myslím si, že jsme se zase o něco posunuli,“ uvedl na klubovém webu trenér Petr Bláha.

Jeho týmu pomohla historická účast v kvalifikaci o Ligu Mistryň. „Holky ve Švédsku odehrály dvě těžká utkání, která je herně posunula a zvedla sebevědomí. Málokdo od nich čekal takový výkon. I když jsme nepostoupili, můžu s čistým svědomím říci, že naše vystoupení v této kvalifikaci bylo dobré. Na tuto zkušenost navázaly v ligových utkání,“ těší Bláhu.

Celek z Uherského Hradiště jako jediný dokázal vstřelit gól Slavii, a to v obou letošních duelech, na Strahově navíc potrápil Spartu.

Právě proti ní ale na podzim také propadly, když v dohrávce na umělé trávě v Kunovicích padly 1:6. „V tomto utkání jsme vůbec nedokázali reagovat na dobrý výkon Sparty, která nás jednoznačně přehrála,“ uznal Bláha.

Trenér mládeže Slovácka Tomáš Stýskal má amputovanou jednu nohu.
Trenér Stýskal o zdravotních problémech: Kvůli bolestem si nechal amputovat nohu

Nepovedený byl také duel na Dukle Praha, odkud sice sice Moravanky odvezly tři body, ale herně nijak nezářily. Většina zápasů ale byla dobrá.

„Mě těší, že se holky začaly prosazovat také gólově. Spokojený jsem i s defenzivou, která až na to zmiňované utkání se Spartou byla také dobrá,“ pochvaluje si.

Svěřenkyně trenéra Petra Bláhy se v první polovině sezony vyvarovaly zbytečných ztrát, s ostatními soupeři potvrzovaly roli favoritek, z třetího místa bude Růžičkovou a spol. těžko někdo sesazovat.

„Po podzimní části ligy se držíme již tradičně na třetím místě, což je pro nás trošku zklamání. Naším cílem bylo konečně urvat body v klíčových zápasech s pražskými S. Bohužel nám k tomu vždy kousek chyběl,“ povzdechla si brankářka Slovácka Barbora Růžičková.

Bývalý trenér Zlína a Teplic Vlastislav Mareček na fotce s bývalým šéfem sklářů Františkem Hrdličkou.
Čistá duše. Legenda Mareček se ve Zlíně kromě trénování staral i o hrací plochy

Podle kapitánky Slovácka se ale výkonnost družstva za poslední dobu zvedla. „Skórovaly jsme v každém zápase, jako jediné daly gól Slávii a na konto si připsaly celkem osmadvacet branek. Hodně mě však mrzí porážka 1:6 se Spartou. Vyjma tohoto zápasu jsme ale předvedly velmi slušné výkony," říká Růžičková.

Druhá polovina sezony odstartuje ve druhé polovině února. Fotbalistky Slovácka začnou jarní část sezony v Liberci.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...