Za hosty dvakrát skórovali Vladimír Brázdil a Ondřej Hastík, po jedné brance přidali David Tureček a Jindřich Trvaj, Pilaně vedoucí trefa Štěpánka nepomohla.

„Výsledek odpovídá dění na hřišti. Už když jsme viděli soupeře, jak se rozcvičuje, věděli jsme, že to budeme mít velmi těžké. Staré Město k nám přijelo s mladými kluky, kteří byli rychlí, techničtí a fyzicky zdatní, prostě někde jinde než my. Vpředu navíc mělo vysokého útočníka Brázdila, který byl o hlavu vyšší než ostatní a spoluhráčům hodně pomáhal v soubojích,“ říká trenér Zborovic Martin Střelec.

I. A třída sk. B, 19. kolo -
PILANA ZBOROVICE – JISKRA STARÉ MĚSTO 1:6 (1:2)
Branky: 24. Marek Štěpánek – 38. a 90. Vladimír Brázdil, 47. a 79. Ondřej Hastík, 35. David Tureček, 86. Jindřich Trvaj. Rozhodčí: Ruman. Diváci: 98.

Domácí se sešli až na Uhrinovského v plném složení. Ani ideální sestava celku z Kroměřížska na body nestačila.

„Do utkání jsme nastoupili poměrně slušně. Vypracovali jsme si nějaké šance a po centru Frýdla šli přesnou hlavičkou Štěpánka do vedení. Tím jsme hosty trošku zaskočili. Soupeř ale postupem času hru srovnal a výsledek do přestávky otočil,“ uvedl Střelec.

„V úvodu druhé půle jsme po autu dostali branku na 3:1 a pak už hrál hlavně soupeř. Postupně nám tam napadaly další branky. Staré Město bylo lepší a zaslouženě zvítězilo,“ uznal sportovně.

Jiskra nedělní duel zvládla s přehledem, byť úvodních dvacet minut bylo z hostující strany utrápených.

„Možná za to mohl i opožděný start kvůli rozhodčím, kteří měli problémy s autem. Byli jsme nachystaní a čtvrt hodiny čekali,“ říká kouč Jiskry Roman Abrhám.

Fotbalisté Kunovic (bílé dresy) v 19. kole I. A třídy skupiny B zdolali doma na Bělince Nedašov 2:0.
I. A třída sk. B: Nivnice zachránila bod s Šumicemi až v nastavení, už je druhá

Staré Město probral až inkasovaný gól. „Kluci se semkli, do konce poločasu jsme nepůjčili soupeři balon a výsledek dvěma krásnými góly otočili,“ uvedl Abrhám.

Zatímco v první půli byla hra ještě poměrně vyrovnaná, po změně stran se hrálo pouze na jednu bránu. „Bylo to hlavně o tom, jak velký rozdíl ve skóre nakonec bude,“ říká Abrhám.

Hostující kouč ocenil sympatický výkon soupeře, který ještě donedávna hrál okresní přebor. „Popral se s tím velice dobře. Domácí bojovali, snažili se, ale osmnáctiletým klukům nemohli stíhat,“ uvedl Abrhám.

Celku ze Slovácka více než soupeř dělalo problém úzké hřiště. „Naši kluci potřebují více prostoru,“ říká hostující kouč, který postrádal Houdka, Štauberta, Lapčíka a Straka.

„Máme však dost široký kádr, máme odkud brát. Mladší kluci je nahradili,“ dodal spokojeně.

Fotbalisté Starého Města chtějí venkovní triumf potvrdit doma s Bojkovicemi, Zborovice jedou do Újezdce.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...