Celku z Uherského Hradiště, který v prvním poločase neproměnil Kulykem pokutový kop, nahrálo vyloučení domácího gólmana Kůřila v 58. minutě po druhé žluté kartě za stavu 0:3.

Moravskoslezská žákovská liga, dohrávka 2. kola -
FK Hodonín U15 – 1. FC Slovácko U15 0:7 (0:1). Branky: 45. a 60. Marek Štuler, 26. Šimon Příkazský vlastní, 53. Adam Pokorný, 67. Michal Tabara, 71. David Kořínek, 74. Patrik Hanák. Rozhodčí: Svoboda - Havliš, Řezníček. Červená karta: 58. Kůřil (Hodonín). Diváci: 51.
Další výsledek: FK Hodonín U14 – 1. FC Slovácko U14 3:5 (1:2). Branky: 39. Filip Hruška vlastní, 71. Lukáš Bernatík, 74. Natálie Rupcová - 6., 45. a 79. Tadeáš Tichánek, 12. Lukáš Lesa,  70. Štěpán Gergela.

Slovácko rivalovi v přesilovce nasázelo další čtyři branky a zbytek zápasu bez problémů kontrolovalo.

„Po prvním poločase to na debakl ještě nevypadalo, ale myslím, že jsme dominovali celý zápas. Soupeř byl naopak bezzubí, bez šťávy. Naše vítězství je zasloužené,“ uvedl hostující trenér Tomáš Stýskal.

Jeho tým si vylepšil bilanci, na jaře poprvé vyhrál. „V této kategorii o výsledky až tolik nejde. My se soustředíme na náš rozvoj, zlepšování hráčů. V tomto ohledu budeme pracovat dál,“ říká.

Starší žáci Slovácka zůstávají v ligové tabulce osmí. Pokud se v nadstavbové části chtějí konfrontovat s Ostravou, Olomoucí, Zlínem či Brnem, musejí za sebe dostat minimálně dva soupeře, což nebude v posledních šesti kolech snadné.

„Bojujeme o to, kluci to sledují. Pro ně je samozřejmě lepší, abychom byli v první šestce,“ uvedl Stýskal.

Hodonín letos takové ambice nemá, cílem je hlavně udržení mezi moravskou žákovskou elitou. „Cílem je nejen záchrana, ale především stabilizace výkonnosti. Chceme kluky neustále posouvat dopředu, zlepšovat jejich individuální kvalitu,“ prohlásil kouč FK Hodonín Lukáš Bajan.

Fotbalisté Topolné (žluté dresy) zakončili podzimní část výhrou ve Vlčnově 4:0.
Topolná jde do jara s novým trenérem, klubové oslavy zpestří Švancara a spol.

Jeho týmu vstup do druhé poloviny sezony vyšel slušně. Celek ze Slovácka si nečekaně vyšlápl na Zbrojovku Brno, kterou U Červených domků zdolal 3:1, o víkendu pak remizoval v Porubě.

Až teď přišla těžká rána v podobě výprasku se Slováckem. „Zápas se nám moc nepovedl,“ uznal Bajan. „První poločas byl sice dobrý, celkem jsme se drželi, ale ve druhé půli po vyloučení brankáře už to bylo špatné,“ přidal zklamaně.

Hodonínští mladíci se přitom v první půli drželi. Favoritovi stíhali, do mnoha šancí jej nepustili. Hostům pomohl vlastní gól domácího kapitána Příkazského po standardní situaci.

Pak ale gólman Kůřil zneškodnil Kulykovi pokutový kop. V tu chvíli to vypadalo, že se Slovácko zase bude trápit.

Jenže druhá půle se proměnila v selanku. Slovácko brankami Štulera a Pokorného odskočilo soupeři na 3:0, v 58. minutě byl navíc brankář Hodonína Kůřil po faulu mimo vlastní šestnáctku vyloučen, když předtím uviděl žlutou kartu za zakopnutí míče.

Celek z Uherského Hradiště oslabeného protivníka dorazil dalšími čtyřmi ranami, závěr byl pro domácí až příliš krutý.