K udržení v nejnižší krajské soutěži jim stačí při letošní derniéře získat bod doma s Velkým Ořechovem.

„Věděli jsme, že Uherský Ostroh vyhraje teď i příští týden, ale to mu nebude stačit, protože my doma potřebnou remízu uhrajeme,“ říká hrající jednatel vlčnovského klubu Jakub Tománek.

I. B třída sk. C, 26. kolo -
FC MALENOVICE – TJ VLČNOV 1:2 (1:0). Branky: 19. Jaroslav Novák - 46. Martin Matějíček, 87. František Šobáň. Rozhodčí: Perniš. Diváci: 75.

Namočený celek z Uherskohradišťska v Malenovicích podali nejlepší výkon jara. „Na kluky jsem hrdý, protože jsme všichni chtěli venku uspět a bodovat. Smekám před nimi klobouk. Výhra je zasloužená,“ tvrdí Tománek.

Hosté byli od začátku lepší a v prvním poločase si vytvořili asi tři šance. Soupeř měl jednu tutovku, po které však šel do vedení. V 19. minutě se po standardní situaci hlavou trefil Novák. 

Na začátku druhé půle Matějíček, který hrál tentokrát v útoku, vypíchl balon stoperovi a srovnal na 1:1.

„O přestávce v kabině jsme si řekli, že bychom měl co nejdříve přidat druhý gól, abychom měli klid, bohužel jsme hned ve 46. minutě po hrubé chybě stopera inkasovali gól na 1:1. Od té chvíle byla hra nervóznější, přelévala se z jedné strany na druhou. Fotbal to ale moc nepřipomínalo,“ uvedl kouč Malenovic Luděk Hynčica.

„Pak přišla vražda roku, když domácí borec neskutečně zajel do našeho Moštěka, který musel střídat. Pak jsme se chvilku žduchali, ale hrálo se dál,“ líčí Tománek. „Jinak zápas byl až na zákrok Petera Kristofera Novaka celkem klidný,“ nabízí svůj pohled Hynčica.

Fotbalisté Vlčnova rozhodli nedělní duel až závěru, kdy Šobáň po rohu vstřelil vítězný gól. „Jsme spokojení s výkonem i výsledkem,“ radoval se Tománek.

V domácí kabině naopak zavládl smutek. „Věděli jsme, že Vlčnov má na jaře dobré výsledky, porazili kvalitní soupeře, takže jsme se měli na pozoru. I když jsme se na hosty chystali, bezradným výkonem jsme jim darovali všechny body,“ štve Hynčicu, jenž postrádal v závěrečném domácím zápase několik hráčů.

„Na marodce máme stále brankáře a jelikož naši kluci začali jezdit na hudební festivaly, museli jsme z fotbalového důchodu povolat i gólmana Juráně,“ dodal Hynčica.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...