Trenéři Hluku Rudolf Obal a Tomáš Šimoník bronz v silné konkurenci brali. „Pro nás to byl dobrý turnaj s kvalitními soupeři. Pro kluky je to hlavně škola, i když my v hale moc netrénujeme. Úroveň byla ještě vyšší než před Vánoci, jsou tady o něco lepší týmy,“ uvedl Šimoník.

Fotbalista Hluku vede mladší žáky Spartaku půl roku a vhodně se doplňuje se zkušenějším parťákem Rudolfem Obalem. „S Rudou si sedíme, práce s kluky mě baví,“ říká Šimoník.

Trenérův syn, Dominik Obal, se stal nejlepším střelcem turnaje. Cenu pro nejlepšího brankáře obdržel Kolin Strupek z TJ Smržice.

Zimní Bobík Cup 2023
Mladší žáci
Konečné pořadí:
1. TJ Smržice, 2. Zdounky/Zborovice, 3. Spartak Hluk, 4. Jaroslavice, 5. Kunovice, 6. Luhačovice, 7. Malenovice
Nejlepší střelec: Dominik Obal (Spartak Hluk)
Nejlepší brankář: Kolin Strupek (TJ Smržice)

Starší žáci:
Konečné pořadí: 1. Kunovice, 2. Spartak Hluk, 3. TJ Zdounky / TJ Zborovice, 4. Uherský Brod, 5. Smržice, 6. Kateřinice, 7. FC Moravský Písek
Nejlepší střelec: Matyáš Flek (Kunovice) - 8 gólů
Nejlepší brankář: Jakub Hájek (TJ Smržice)

Petr Bíbr má ve Zdounkách na starosti nejen první tým, ale i dorostence a také mladší žáky, se kterými přijel na Slovácko. Společné družstvo Zdounek a Zborovic prohrálo pouze se Smržicemi, jinak bylo stoprocentní. „Osobně mám radši přípravné zápasy na umělé trávě než utkání v hale, ale tento turnaj má svoje kouzlo, svoji kvalitu. Kluci si zahráli, bavilo je to,“ prohlásil Bíbr.

Mezi poraženými byly tentokrát Jaroslavice, Malenovice, Kunovice i Luhačovice. Celek z lázeňského města dorazil do Hluku s šesti kluky z přípravky, což se na výsledcích projevilo. „Ty my ale neřešíme. Hlavní je, že si mohou děti zahrát,“ upozorňuje trenér Luhačovic Michal Piják.

Zatímco starších žáků a dětí v přípravce mají v Luhačovicích dost, mladších žáků musí doplňovat z jiné kategorie. „I tak jezdíme po turnajích často, kluky to baví. Zápasy v Hluku měly úroveň, narazili jsme na kvalitní soupeře,“ uvedl Piják.

V Hluku se o víkendu uskutečnil turnaj přípravek.
Podívejte se: Slaví double! Přípravky Hluku si podmanily Zimní Bobík Cup 2023

Turnaj starších žáků v Hluku ovládly stejně jako před vánočními svátky sousední Kunovice, které táhl hlavně nejlepší střelec Matyáš Flek. Druhý byl domácí Spartak, třetí příčku obsadil společný týme Zdounek a Zborovic.

Kunovice sice oběma soupeřům podlehly, přesto po zaváhání rivalů s papírově slabšími družstvy slavily další úspěch.

Halový turnaj si na Uherskohradišťsku o víkendu zahrály čtyři kategorie. V sobotu 7. ledna se v Hluku utkali mladší přípravka (ročník 2014 a mladší) a starší přípravka (ročník 2012 a 2013), v neděli 8. ledna pak o vítězství bojovali mladší žáci (ročník 2010 a 2011) a starší žáci (ročník 2008 a 2009).

V každé kategorii se představilo sedm týmů. Hrací doba byla třináct minut.

Ve čtyřech turnajích si tak na Slovácku zahrálo 300 mladých fotbalistů.

Pořadatelé pro mladé fotbalisty připravili spoustu hodnotných cen.

,,Mužstva umístěná na prvním až třetím místě obdrží poháry, medaile, diplomy a věcné ceny. Týmy, které skončí na páté až sedmé příčce, dostanou poháry a diplomy. Ve všech čtyřech soutěžích bude vyhlášen také nejlepší brankář a nejlepší střelec. Nejlepší hráč z každého celku se může těšit na věcnou cenu,“ informuje hlavní organizátor turnaje Karel Bojko.