Jediný gól Moravanek vstřelila v nastaveném čase z penalty Katarína Bučková.

„ Byl to hodně vyrovnaný zápas. Chvílemi se hrálo nahoru a dolů, měly jsme dost šancí. Dostaly jsme blbý gól, který nás spíše namotivoval. Je škoda, že jsme prohrály, alespoň bod jsme získat mohly,“ ví dobře fotbalistka Slovácka Natálie Kundrtová.

Stejně to cítí také domácí trenér Petr Posolda.

„Prohra docela bolí, protože jsme mohli nějaký bod získat. Náš výkon nebyl vůbec zlý. Holky zahrály slušně, ale finální fáze nás ještě trápí, musíme na ní dál pracovat. Zatímco soupeř naše chyby potrestal, my jeho ne. Šancí jsme měli o něco víc,“ míní Posolda.

Pražanky šly v prvním poločase do vedení brankou Sládkové. Po deseti minutách druhé půle navýšila vedení Slavie na 2:0 Vojtěchová. Od té doby bylo Slovácko nebezpečnější, snažilo se o zvrat v utkání, ale snížení přinesla až penalta v nastaveném čase, kterou proměnila Katarína Bučková.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

„Zápas byl chvílemi vyblázněný, soupeře jsme místy zatlačili, ale Slavia zase hrozila z brejků,“ poznamenal Posolda.

Jeho tým už porážku v hektickém závěru neodvrátil a na vedoucí Slavii ztrácí ze třetího místa už čtrnáct bodů.

Dorostenky z Uherského Hradiště nyní jedou do Hradce Králové, po reprezentační přestávce ve středu 27. března vyzvou na hřišti v Dolním Němčí druhou Spartu.

„Pokud budeme hrát stejně jako proti Slavii a vstřelíme více branek, máme na to, abychom uspěly,“ nepochybuje Kundrtová.

Zatímco dorostenky první mistrovský duel v jarní části sezony nezvládly, mladší žákyně v generálce na ligu porazily Slavie 11:1. Čtyřmi góly se blýskla Bučková, dvakrát se trefila Šáděrová a po jednom gólu přidaly Lesová, Kadlčíková, Križanová, Kučerová a Bilíková.