I když Staré Město dorosteneckou soutěž vyhraje, do vyšší třídy nepůjde. „Už nám to nabízeli lidé ze svazu, ale s díky jsme odmítli,“ potvrzuje Abrhám.

Krajský přebor dorostu, 24. kolo
JISKRA STARÉ MĚSTO - SFK ELKO HOLEŠOV 4:1 (1:1)
Branky: 11., 67. a 77. Ondřej Zelený, 57. Samuel Straka - 44. Pavel Zdráhal. Rozhodčí: Mravec. Červená karta: 78. Straka (Staré Město). Diváci: 22.

Na Širůchu pojedou ve stávajícím modelu. I příští rok budou mít starší dorostence v krajském přeboru, mladší kluky přihlásí do krajské soutěže.

Nic na tom nezmění ani letošní triumf, skvělá sezona. „Pro nás je hodně důležité, že se kluci ročníků 2005 a 2006 dokáží poměřit a přehrát i o tři roky starší hráče. Třeba v neděli nastoupí za áčko proti Slavkovu hned šest dorostenců,“ upozorňuje Abrhám.

Páteční duel proti Holešovu hodnotí pozitivně, byť se devatenáctá výhra nerodila vůbec lehce.

„Soupeř byl hlavně v první půli hodně důrazný. My jsme si sice v prvních deseti minutách vypracovali dvě gólovky a šli brankou Zeleného do vedení, ale hosté postupně vyrovnali hru a po naší chybě v obraně minutu před koncem i skóre,“ hodnotí kouč Jiskry.

Starší dorostenci Slovácka (bílé dresy) ve 27. kole MSDL zdolali na Širůchu ve Starém Městě Baník Ostrava 1:0.
Podívejte se: dorostenci Slovácka hráli s Baníkem. Těsnou výhru trefil Šušla

Po menší domluvě v kabině ale vedoucí tým soutěže zabral a zápas překlopil na vlastní stranu. „Mužstvo bylo jako vyměněné. Kluci ukázali charakter, chuť a dominanci. Naše vítězství pak už bylo zasloužené a jednoznačné,“ míní Abrhám.

Domácí celek nerozhodilo ani vyloučení Straky v 78. minutě. „Bohužel zahrál vysokou nohou a byť protihráče netrefil, šel po nebezpečné hře z trávníku,“ říká Abrhám.

Holešovští krátkou přesilovku nevyužili, zápas už nezdramatizovali.

„Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký protivník, první tým tabulky. Soupeř má neskutečné skóre, i tak jsme jej chtěli překvapit. Trochu jsme upravili taktiku, celý týden se na utkání připravovali. Věnovali jsme se i standardním situacím a právě po jedné z nich jsme inkasovali branku na 1:2,“ mrzí hostujícího trenéra Josefa Havelku.

S výkonem týmu byl i přes prohru o tři góly spokojený. „Byl to celkem vyrovnaný zápas. Soupeř byl efektivnější, měl více štěstí v zakončení,“ míní.

Brankář Zlechova Michal Červinka kryje penaltu kunovickému fotbalistovi Radku Bihárimu.
Penaltový specialista Červinka vychytal i Biháriho. V Kunovicích ale i chyboval

Holešov popravil kanonýr Zelený. Mladý bombarďák se blýskl hattrickem, celkem už nastřílel dvaačtyřicet branek. „Je to pan střelec, podobných hráčů v republice moc není,“ vysekl poklonu domácímu forvardovi Havelka.

Holešovský kouč zase spoléhá na útočníkovi Daniela Štolla, jenž je s devatenácti přesnými zásahy druhý nejlepší střelec soutěže. „Po celou sezonu odvádí dobré výkony,“ chválí svěřence Havelka.

Jeho tým se drží ve středu tabulky, na osmém místě. „Sezonu hodnotím pozitivně. V zimě jsme absolvovali soustředění, pravidelně trénujeme ve čtrnácti, patnácti lidech.

Kluci se snaží, navíc do mužů vychází pouze Lumír Hendrych, zbytek jsou věkem ještě dorostenci. Navíc k nám přijde sedm žáků, máme na čem stavět,“ věří Havelka.