MSDL, 27. kolo -
FC SLOVÁCKO U18 – AKADEMIE FC BANÍK OSTRAVA U18 1:0 (0:0)
Branka: 59. Jan Šušla. Rozhodčí: Zapletal - Vlk, Vitásek. Diváci: 60.
FC SLOVÁCKO U16 – AKADEMIE FC BANÍK OSTRAVA U16 1:2 (0:1)
Branka: 90. Tomáš Bílek - 11. František Bakrlík, 63. René Němčík. Rozhodčí: Vlk – Zapletal, Vitásek. Diváci: 55.

„Jsem spokojený s tím, jak kluci těžký zápas zvládli. Baník se totiž neporáží každý den. Hlavně v obranné fázi jsme byli organizovaní, poctivě pracovali. Taky nás podržel velmi dobře chytající gólman Velich. Hosté byli nebezpečnější, měli víc šancí. My jsme ale dobře bránili, vzadu byli organizovaní a hrozili z brejků. Škoda, že jsme nepřidali druhou branku, klid bychom měli daleko dřív. Možnosti jsme na to měli. Nastřelili jsme břevno, měli i další šance. Nakonec jsme to ale poctivou hrou zvládli. Kluky jsem pochválil,“ uvedl trenér Slovácka U18 Václav Stráník. 

Zatímco osmnáctka Slovácka si připsala cenný skalp, mladší dorostenci s Ostravou neuspěli, doma prohráli 1:2 a v boji o první místo v tabulce ztratili důležité body.

„Samozřejmě tím, jak jsme se po podzimní části dostali nahoru, začali jsme kalkulovat s tím, že bychom se o to první místo mohli porvat. Samozřejmě nějaké šance pořád máme, ale porážka s Baníkem nás hodně mrzí,“ přiznává trenér šestnáctky Slovácka Dominik Pěnička.

Jeho tým proti silnému protivníkovi herně obstál, doplatil však na mizernou koncovku.

„Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře. S lepším týmem jsme na jaře ještě nehráli. Kluci to s ním měli strašně těžké, na druhé straně jsme neproměnili docela dost šancí. Hosté naopak to málo, co si vypracovali, využili. Nebyli jsme efektivní, což se nám bohužel vymstilo,“ štve Pěničku.

„Dali jsme jenom jeden gól a to ještě pozdě. V závěru už jsme nezvládli skóre dorovnat,“ mrzí mladého kouče.

Do konce Moravskoslezské dorostenecké divize zbývají ještě čtyři kola. Slovácko v sobotu čeká vedoucí Jihlava, na kterou ztrácí tři body. „Bude to klíčový zápas,“ ví dobře Pěnička.