„Kluky jsem za výkon pochválil. Nemají to jednoduché, protože hrajeme bez kluků ročníku 2005, které už jsme přeřadili do mužů. Začátek patřil hostům z Kroměříže, kteří zaslouženě vedli. Nám pomohla vyrovnávací branka. Byli jsme důslednější a druhou branku utkání rozhodli,“ hodnotil duel kouč Jiskry Bronislav Chramcov.

Dorostenci Starého Města tak pod novým trenérem, jenž v lednu přešel od starších žáků k devatenáctce, kde nahradil šéftrenéra mládeže a kouče prvního týmu Romana Abrháma, zvítězili v obou jarních duelech a pro zbytek sezony mají díky sedmadvaceti bodům klid.

Kroměřížská osmnáctka je až čtrnáctá, na Širůchu ale nezklamala.

„Celý první poločas jsme měli herně pod kontrolou, tým měl dobrý pohyb, dařila se kombinace, podařilo se vstřelit ze standardní situace branku. Škoda, že jsme další šance nedokázali proměnit, bohužel pět minut před koncem přišla hrubá individuální chyba, kterou soupeř potrestal, a navíc se dostal herně do zápasu,“ hodnotí kroměřížský trenér Marek Ševeček.

Podle něj začal druhý poločas stejně jako první. „Byli jsme lepším týmem, akorát jsme nedokázali brankově využít herní převahu. Po vystřídání se hra vyrovnala, bohužel v sedmdesáté minutě nás soupeř opět potrestal, když využil situaci po našem špatně zahraném autu a průnikovou přihrávkou upravil na konečných 2:1,“ dodal zklamaně.

V domácím prostředí uspěli také mladší dorostenci Starého Města, kteří na Rybníčku deklasovali Kroměříž B 7:0. Čtyřmi góly se na demolici Hanácké Slavie podílel Dominik Chaloupka, další branky Jiskry přidali Petr Matoušek, Pavel Sonntag a Ondřej Veselý.

Hosté vyšli na Slovácku střelecky i bodově naprázdno. „Ač výsledek hovoří hrůzostrašně a spousta lidí si bude myslet, že jsem blázen, tak utkání bylo vyrovnané,“ tvrdí na klubovém webu kouč Kroměříže U16 Ondřej Fojtík.

„Naopak si myslím, že v mezihře jsme byli dobří. Dařilo se nám kombinovat, bohužel v prvním poločase nás sráželo zakončení. Zlom nastal ve 34. minutě, kdy jsme po individuální chyb dostali branku. Než jsme se začali opět soustředit, soupeř nám dal další dvě branky v rozmezí dvou minut, a to nás srazilo psychicky dolů,“ přidává.

„Ve druhé půlce zápasu jsme bohužel hráli bez ofenzivní fáze. Nedařilo se nám podržet míč na útočné polovině, a proto jsme se nedostávali ani do šancí. Ve druhé půlce jsme si bohužel neodpustili další individuální chyby, které soupeř úspěšně trestal," dodal zklamaně Fojtík.

MSDD skupina E, 18. kolo
STARŠÍ: JISKRA STARÉ MĚSTO - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:1 (1:1)
Branky: 37. Ondřej Zelený, 72. David Tureček - 10. Matouš Koutný. Rozhodčí: Zapletal - Poláček, Korolovych. Diváci: 70.MLADŠÍ: JISKRA STARÉ MĚSTO - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 7:0 (3:0)
Branky: 35., 38., 68. a 84. Dominik Chaloupka, 36. Petr Matoušek, 50. Pavel Sonntag, 78. Ondřej Veselý. Rozhodčí: Poláček - Zapletal, Korolovych. Diváci: 68.