Soutěži střelců vládne Ondřej Zelený, staroměstský kanonýr se na čtvrtečním debaklu podílel hned pěti brankami, celkově má na svém kontě třináct přesných zásahů. „Jsem moc rád, že se konečně střelecky chytil a padá mu to tam,“ uvedl domácí trenér Roman Abrhám.

Po přesvědčivém a zcela zaslouženém triumfu ale chválil kompletní tým. Dorostenci Starého Města zvládli dohrávku s Novým Jičínem skvěle. Ani jim nevadilo, že postrádali hned pět hráčů ze základní sestavy!

„Od začátku byl zápas zcela v naší režii. Už v prvních pěti minutách jsme si vypracovali tři tutovky, ale chvíli jsme se zastřelovali. Bylo to o prvním gólu. Soupeř postupně úplně odešel a zápas skončil naším jasným vítězstvím,“ hodnotí duel Abrhám.

Fotbalisté Nedachlebic (modré dresy) v 6. kole krajské I. A třídy skupiny B podlehli béčku Kroměříže 1:3.
Dohrávky I. A třídy: Nivnice přehrála Koryčany, slaví i Těšnovice a Nedašov

Skóre otevřel v 18. minutě Trvaj, do přestávky se dvakrát trefil zmiňovaný Zelený.

„Na začátku druhého poločasu kluci na chvíli polevili. Asi si mysleli, že to dál půjde samo. Po dvaceti minutách druhé půle jsme přidali čtvrtou branku a zbytek utkání v pohodě dohráli,“ líčí Abrhám.

Naděje Jiskry se tak po nevydařeném začátku derou nahoru. Staré Město bodovalo v divizi E počtvrté za sebou a vyhlíží další duely s neznámými soupeři.

Proti Novému Jičínu uspěli také mladší dorostenci Starého Města, kteří doma zvítězili 4:1 a stejně jako devatenáctka se momentálně nachází na devátém místě.

MSDD skupina E, dohrávka 2. kola:
Starší: JISKRA STARÉ MĚSTO – FK NOVÝ JIČÍN 7:0 (3:0)
Branky: 30., 35., 66., 68. a 76. Ondřej Zelený, 18. Jindřich Trvaj, 73. Samuel Straka. Rozhodčí: Vlk – Bartoň, Večeřa. Diváci: 55.
Mladší: JISKRA STARÉ MĚSTO – FK NOVÝ JIČÍN 4: (3:0)
Branky: 3. a 38. Dominik Chaloupka, 27. Josef Kawalec, 50. David Vyskočil – 83. Thomas Cauzzo. Rozhodčí: Bartoň - Vlk, Večeřa. Diváci: 68.