Skóre otevřel dorážející domácí záložník Andreas Chaloupka, hosté srovnali dalekonosnou střelou Viktora Soukeníka. Dělba bodů je spravedlivá.

Domácí tým připravila o lepší výsledek chyba Františka Abrháma, který nastoupil místo zraněného gólmana Němčického v brance, a také zkrat Lukáše Jaroňka. Zkušený fotbalista v 64. minutě po ostrém faulu ještě zbytečně vrazil do hostujícího beka Otrusiníka a po právu byl vyloučen.

I. A třída sk. B, 11. kolo -
FOTBAL KUNOVICE – TJ NIVNICE 1:1 (1:1)
Branky:
34. Andreas Chaloupka - 38. Viktor Soukeník. Rozhodčí: Polášek. Červená karta: 64. Lukáš Jaroněk (Kunovice). Diváci: 100.

Nivnice ale s přesilovkou naložila bídně, do pořádné šance se ve druhé půle nedostala. Zklamaní tak byli oba rivalové.

„Pocity jsou smíšené, ale bod musíme brát všemi deseti,“ míní trenér Kunovic Jiří Chramcov.

Zkušený kouč v neděli dopoledne nepostrádal pouze svého kolegu Petra Chaloupku, ale také zraněného gólmana Němčického, stopera Cvacha a útočníky Váňu s Gajdošíkem. Hned v první půli se navíc zranil Masařík.

„Sestava se skládala dost těžce,“ přiznal Chramcov. S přístupem hráčů ale tentokrát

mohl být spokojený. „Myslím, že se to zvedlo. I tréninková morálka je lepší. Z kluků bylo cítit odhodlání, rozhodně nechtěli prohrát. Bohužel se nám nepovedlo urvat tři body,“ štve Chramcova.

Hosté z Nivnice začali na půdě rivala lépe a hned v úvodu dvakrát zahrozili, ale neprosadil se Kolaja ani Velecký, jehož chytrý přehoz přes vyběhnutého gólmana Abrháma odvrátil až stoper Krček.

Kunovice udeřily ze své první pořádné šance. Centr střídajícího Maroviče z pravé strany zblízka uklidil do sítě nepokrytý Chaloupka.

Nivnice ale přispěchala s bleskovou odpovědí. Dalekonosná a nepříliš prudká střela Soukeníka z třiceti metrů skončila překvapivě v síti. Hodně laciný gól. „Myslel jsem si, že to jde vedle,“ říká nešťastný František Abrhám, jenž zaskakoval za Němčického. Až na fatální hrubku při gólu si počínal celkem slušně.

Další pořádný vzruch přišel po hodině hry. Jaroněk na polovině hřiště tvrdě fauloval Otrusiníka, kterého vzápětí poslal rukama k zemi podruhé a byl po právu vyloučen.

„Po nesmyslném vyloučení, které se nesmí stávat, bod musíme brát. V závěru jsme paradoxně byli výhře blíž, ale šanci jsme neproměnili,“ mrzí Chramcova.

Fotbalisté Hluku (fosforové dresy) v 11. kole krajské I. A třídy skupiny B deklasovali Nedachlebice 5:1.
Podívejte se: Hluk i bez Sopůška zničil Nedachlebice, hotovo bylo do přestávky

Kunovice se sice ve zbytku zápasu spíše bránily, ale i v deseti hrozily víc. Marovič pálil mimo. Pak vysunul dorostence Nemravu, který mířil vedle.

Strhnout vítězství na kunovickou stranu mohl v poslední minutě Chaloupka, ale velkou šanci neproměnil.

Nivnice se v početní výhodě trápila. K pořádnému zakončení se nedostala. Hosty srážely nepřesnosti i spousta ofsajdů. V 83. minutě ale dožadovali penalty, když Abrhám v šestnáctce ostře sestřelil Veleckého. Sporný moment se řešil ještě po zápase, sudí Polášek ale tvrdý střet viděl jinak než kouč Nivnice či někteří diváci.

Hostující trenér Pavel Barcuch ale ztrátu dvou bodů na mladého arbitra nesváděl.

„Dva body jsme ztratili sami,“ ví dobře. „Za to, co jsme tady předvedli, jsme si nezasloužili vyhrát,“ má jasno.

Spokojený nebyl s výkonem ani s výsledkem. „Sice jsme měli herně navrch a v poli byli lepší, ale zase tolik šancí jsme si nevypracovali. Pořádně jsme zahrozili jenom v úvodu, kdy jsme si vytvořili dvě šance, ale gól jsme dali až po zaváhání domácího gólmana, který pustil střelu z dálky. Jinak jsme domácího hráče, který nastoupil v brance, příliš neprověřili,“ posteskl si Barcuch.

Výhrady měl také ke hře v početní výhodě. „S přesilovkou jsme měli naložit daleko lépe, ale prostě máme mladé hráče, kteří si s tím neporadili,“ uvedl někdejší ligový brankář.

„A to ještě v poslední minutě měli domácí šanci, takže jsme klidně mohli i prohrát,“ ví dobře.

Nedělnímu zápasu na Bělince předcházel menší slavnostní ceremoniál. Předseda Zlínského krajského fotbalového svazu František Hubáček společně s předsedou OFS Uherské Hradiště František Mikem dodatečně předali Daně Fišerová plaketu Dr. Václava Jíry, kterou hospodářka, sekretářka a místopředsedkyně kunovického klubu obdržela.