Domácí trenér Jan Navrátil děvčata i přes nerozhodný výsledek chválil. „V kvalifikaci jsme to sice se Slovenkami zvládli lépe a 2:1 vyhráli, ale víme, že jsme zhruba na stejné úrovni, vyrovnané týmy. Remíza je zasloužená, i když mě mrzí, že jsme v závěru nepřidali druhý gól, protože posledních deset minut jsme byli jednoznačně lepším týmem,“ uvedl český kouč.

Přípravný fotbal žen:
Česká republika U19 – Slovensko U19 1:1 (0:1), hráno v Dolním Němčí
Branky:
79. Pražienková - 34. Mak. Rozhodčí: Suchá – Uhlířová, Koryčanská. Diváci: 300.
ČR U19: Jílková – Pražienková, Kochanová, Bárková, Pavlíčková – Bendová, Tenkrátová (61. Brejšková) – Ducháčková, Černá (80. Trčková), Hlouchová (61. Hlaváčová) – Švíbková (61. Střížová). Trenér: Navrátil.

I když v nominaci bylo hned šest hráček Slovácka, žádná z nich se neobjevila v základní sestavě. Střížová s Hlaváčovou odehrály závěrečnou půlhodinu, Trčková se na trávník dostala až chvíli před koncem. Obadalová, Bláhová ani Polášková nehrály vůbec.

„Není to nic proti Slovácku,“ tvrdí s úsměvem Navrátil. „Na každý sraz vždycky máme nějakou strategii. Holkám jsme řekli, že všechny dostanou šanci a budou v základní sestavě. Není to kvalifikace, potřebujeme je vidět. V pátek třeba můžeme být celá obrana ze Slovácka,“ říká.

„Třeba Sabča Střížová odehrála třicet minut skvěle a potvrdila, že do základu jednoznačně patří,“ chválil útočníci kouč.

Naopak Slovenka Bayerová, která působí rovněž ve Slovácku, odehrála první poločas, s klubovými spoluhráčkami se ale na trávníku nepotkala.

Hostující tým působil v prvních minutách živějším dojmem a dostal se i do první větší příležitosti, zakončení kapitánky Mak však kryla brankářka Jílková. Na druhé straně mohla skórovat po rohovém kopu Švíbková, míč však ve vyložené pozici trefila slabě.

Do vedení tak šly ve 39. minutě Slovenky, když centr Bayerové usměrnila k tyči aktivní Mak.

Zdroj: Libor Kopl

Druhý poločas začal zakončením Černé z voleje nad branku, stejně se dařilo i Slovence Tonkovičové. Nad horní tyčkou branky skončila i hlavička Kochanové po rohovém kopu.

Češky se ve druhé půli zlepšily a zvýšená aktivita jim přinesla i zasloužené vyrovnání, když důrazná Pražienková prostřelila brankářku Štefáníkovou.

Domácí národní tým sahal v závěru po výhře, největší příležitost ovšem střídající Pavlíčková po přihrávce Hlaváčové neproměnila.

Odveta se hraje v pátek na hřišti Nemšové.

Zdroj: Libor Kopl

Oba duely jsou součástí pětidenního soustředění, které české fotbalistky do 19 let absolvují na Slovácku. Ubytované jsou na Lapači v Uherském Brodu, trénují pak v sousední Nivnici.

„Máme tady vše, co potřebujeme,“ pochvaluje si Navrátil. „Pro nás je důležité, udělat partu a poznat se lidsky. Osobně holky znám, jezdím se na ně koukat, mluvím s nimi. Chci ale, aby si zvykly i na další lidi z realizačního týmu,“ vysvětluje trenér.

Při trénincích na hřišti se česká ženská devatenáctka dlouhodobě zaměřuje na vysoký presink a i na práci v pokutovém území. „I kvůli tomu si myslím, že obdržený gól proti Slovensku byl zbytečný,“ dodal Navrátil.