Na nádhernou vedoucí trefu Vangsgaard ze 7. minuty sice v závěru první půle odpověděla Stašková, účastník posledního mistrovství světa ale po změně stran potvrdil svoje velké kvality a zápas v brankami Ballisager a Hasbo v rozmezí čtyř minut definitivně rozhodl.

Trenér Rada vsadil proti Dánsku i na Kamilu Dubcovou, která zápas odehrála se zlomeným malíčkem na levé ruce. Domácí tým jako kapitánka vedla Zlíňanka Klára Cahynová. Pěčková ze Slovácka zůstala jen mezi náhradnicemi.

Vstup do utkání lépe vyšel favorizovaným Seveřankám. Hned ve 2. minutě po centru Svavy z levé strany hlavičkovala neobsazená Bredgaard nad.

Účastník posledního mistrovství světa první velkou šanci ještě nevyužil, ale z první střely mezi tři tyče šel do vedení. Brejk hostujícího týmu náramně vyřešila Vangsgaard.

Ofenzivní hvězda PSG parádní ranou z pětatřiceti metrů do šibenice překonala klubovou spoluhráčku Votíkovou a bylo to 0:1.

Dánky byly dál lepší na míči, aktivnější, nebezpečnější. Rána Bredgaard šla mimo, tvrdou ránu Kühl vyrazila Votíková na roh.

Češky poprvé zahrozily ve 22. minutě, Stašková ale střílela z dálky vedle.

Ředitel fotbalistů Slovácka Petr Pojezný.
Fotbalové Slovácko v roce 2022 zaplatilo agentům více než deset milionů korun

Výběr Karla Rady postupem času hru srovnal, začal více hrozit. Do zakončení se dvakrát dostala Khýrová, pálila pokaždé nad.

Fotbalistka Slavie byla za svojí aktivitu odměněna ve 43. minutě, kdy se asistencí podílela na vyrovnávací brance Staškové.

Útočnice AC Milán si v šestnáctce soupeře zpracovala centr Khýrové a zblízka propálila hostující gólmankou Østergaard.

Češky i po změně stran bojovaly, favorita trápily.

Šance ale měly hlavně Dánky. V 55. minutě měla druhý gól na noze Vangsgaarsd, ale zblízka mířila vedle.

Střelu Svavy zase skvěle vytěsnila Votíková na roh, domácí gólmanka pak výtečně vyrazila i hlavičku Harder po rohu.

Dánky, kterým pomohlo trojité střídání v úvodu druhé půle, svoji převahu zúročily v 68. minutě, kdy se po rohu zblízka hlavou prosadila stoperka Ballisager.

Český tým mohl vzápětí srovnat, Szewieczková ale hostující brankářku nepřekonala.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) ve 13. kole FORTUNA:LIGY doma přivítali Slovan Liberec.
Oslabené Slovácko si přeje Liberec na obláčku, musí se však vyvarovat chyb

Seveřanky nepříjemnou chvíli přečkaly a vzápětí udeřily. Po centru kapitánky Harder se hlavou prosadila Hasbo a bylo to hotovo.

Trenér Rada se za nepříznivého stavu 1:3 snažil hru svého družstva oživit, na trávník poslal tři čerstvé fotbalistky, ale Dánky si zbytek zápasu pohlídaly a vedení v klidu uhájily. Domácí tým na zvrat neměl.

V závěru pálila střídající Mrázová nad, jiné možnosti ke skórování Radův tým neměl.

České fotbalistky další kvalifikační zápas sehrají v úterý v Burgosu, kde změří síly s aktuálně nejsilnější reprezentací světa, Španělskem.

Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy žen -
ČESKO – DÁNSKO 1:3 (1:1), hráno v Uherském Hradišti
Branky: 43. Stašková - 7. Vangsgaard, 68. Ballisager, 72. Hasbo. Rozhodčí: Demetrescu – Tepusa, Ivanov (všechny Rumunsku). Žluté karty: Møller, Obaze (obě Dánsko). Diváci: 2426.
Česko: Votíková – Šlajsová, Dědinová, Pochmanová, Bartoňová – Cahynová, K. Dubcová (88. Mrázová) – Szewieczková (72. Krejčiříková), Černá (72. Sonntagová), Khýrová (72. Růžičková) – Stašková (82. Pěčková). Trenér: Rada.
Dánsko: Østergaard – Ballisager, Obaze, Veje (60. Færge) – Thøgersen (83. Thomsen), Hasbo (86. Troelsgaard), K. M. Kühl (60. Snerle), Svava – Bredgaard (60. C. Mølle), Vangsgaard, Harder. Trenér: Jeglertz.