První poločas nedělního utkání debaklu nic nenasvědčoval. Domácí hráli s Baníkem rovnocennou partii. I když od 8. minuty, kdy se trefil Martin Glamoš, prohrávali, dál dobře bránili a již do přestávky neinkasovali.

Slovácku nevyšel ale nástup do druhé půle, po gólu Raběčného to bylo 0:2. Celek z Uherského Hradiště držel naději na přijatelný výsledek ještě čtvrt hodiny před koncem.

Pak se ale trefil Mohelník a v závěru soupeře dorazili Struhař s Prepslem.

Zatímco osmnáctka Slovácka na Širůchu proti Baníku neuspěla, mladší dorostenci dokázali rivala z Ostravy zlomit. Nedělní vyrovnaný duel rozhodl v 19. minutě Lubomír Blaha.

Trefa syna bývalého ligového útočníka udržela celek z Uherského Hradiště na šestém místě.

Dorostenci Slovácka se v dalším kole představí na půdě Karviné.

Moravskoslezská dorostenecká liga, 21. kolo -
U18: FC SLOVÁCKO – FC BANÍK OSTRAVA 0:5 (0:1)
Branky: 8. Martin Glamoš, 48. Lukáš Raběčný, 78. Dominik Mohelník, 86. Michal Struhař, 88. Damián Prepsl. Rozhodčí: Kostelník – Poláček, Fridrich. Diváci: 50.

U16: FC SLOVÁCKO – FC BANÍK OSTRAVA 1:0 (1:0)
Branka: 19. Lubomír Blaha. Rozhodčí: Poláček – Kostelník, Fridrich. Diváci: 123.