Smutná zpráva zasáhla všechny Šimonovi bývalé i současné kolegy, spolupracovníky, kamarády i fanoušky.

„Byl to velice obětavý, ochotný a kamarádský člověk. Všem nám bude moc chybět,“ prohlásil předseda OFS Uherské Hradiště František Miko.

Šimon byl dlouholetý okresní a krajský rozhodčí, na Moravě řídil i zápasy divize a třetí ligy, krátkou dobu dokonce působil v profesionálním fotbale a pískal utkání první a druhé ligy.

Po skončení kariéry se stal funkcionářem. Pomáhal ve Slavoji Jarošov, v kraji i na okrese pracoval v Komisi rozhodčích, na starosti měl obsazování zápasů. Rovněž byl delegátem, sudí hodnotil nejen na Zlínsku, ale jezdil po celé Moravě.

„Byl to mentor a vzor všech rozhodčích na Uherskohradišťsku, na jejichž výchově se velkou měrou podílel. Opravdu spoustě klukům pomohl nejen v kariéře, kdy se dostali třeba až do ligy, ale i v osobním životě. Všem nám bude moc chybět,“ říká předseda Komise rozhodčích a delegátů OFS Uherské Hradiště Josef Tomanec.

Známý arbitr ze Strání nyní bude místo zesnulého kolegy obsazovat utkání v okrese.

Poslední rozloučení s Ivanem Šimonem se uskuteční v pátek 24. února v 15.00 ve smuteční síni na hřbitově v Mařaticích. Čest jeho památce.

close Bývalý fotbalový rozhodčí a funkcionář Ivan Šimon (na snímku uprostřed) zemřel. info Zdroj: Deník/Libor Kopl zoom_in Bývalý fotbalový rozhodčí a funkcionář Ivan Šimon (na snímku uprostřed) zemřel.