„Jsem rád, že jsme to zvládli, protože jsme se na to dlouho připravovali. Trenér Šálek už nás v zimě upozorňoval, že tady chce vyhrát. Byl to pro něj důležitý zápas. Snad jsme mu udělali radost,“ doufá šikovný mladík.

Petráš se prosadil v 81. minutě, kdy se dostal za domácí obranu a přesnou ranou překonal gólmana Kohoutka.

Z vítězné trefy měl velkou radost, oddechl si ale až po závěrečném hvizdu sudího Konečného. Na konci střetnutí totiž hrozilo, že hosté i nás přijdou.

„Byla to stejná písnička jako v Buchlovicích, kde jsme vedení neudrželi, ale tady jsme si to naštěstí třetím gólem pojistili,“ říká.

Jinak premiérové derby si užil. Byť na souboj s kamarádem Matějem Pšurným, který dal přednost hokejovému mistrovství světa, nedošlo, ze zápasu měl dobrý pocit.

„Když jsme na tyto utkání chodil jako dítě, vždycky padly minimálně dvě červené karty. Dneska se to naštěstí obešlo bez vyloučení. Jenom škoda zranění Michala Horáka. Snad to nebude nic vážného,“ doufá.

Fotbalisté Ostrožské Nové Vsi (modré dresy) doma v derby prohráli se susedním Uherským Ostrohem 2:3.
Derby v Nové Vsi: zranil se Horák, slavili hosté. Domácí štval neuznaný gól

Petráš by mohl být tváří jarního vzestupu fotbalistů Uherského Ostrohu. Talentovaný mladík totiž podzim strávil v dorostu Kunovic, domů se vrátil až v zimní pauze.

Důvodů konce na Bělince je víc. Parta se mu ale neopouštěla lehce. „S kluky jsme vyhrávali, byli první. I teď jim přeju, aby to zvládli a postoupili. Jediné, co mě mrzelo, že jsem nedostal v mužích,“ přiznává. „Zatímco domácí kluci do mužského fotbalu v Kunovicích nakoukli, já jsem nedostal ani minutu,“ štvalo Petráše.

Jelikož na Bělince neviděl perspektivu, raději se vrátil domů. Zatím to vypadá, že udělal dobře. Nastupuje pravidelně, v sedmi zápasech si připsal pět branek. „Zatím se mi daří,“ těší mladíka.

Branky střílel od dětství. Jenom v Kunovicích se z kanonýra proměnil ve středního záložníka, nahrávače.

Nyní nastupuje na křídle, což si vymínil u kouče Šálka. „Víc mě to tam baví,“ vysvětluje.

Přechod z dorostu do mužů zvládá skvěle. „Pár zápasů mi trvalo, než jsem se adaptoval. Teď jsem v pohodě, protože krajský přebor dorostu měl loni docela velkou kvalitu. Zápasy s Baťovem nebo s Uherským Brodem jsme sice prohrávali, ale hodně mi dali,“ dodává.

Teď se učí a roste vedle mazáků Durny, Zálešáka či Jurčeky. Když se po jejich boku nezkazí, klidně může vyšší třídu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...