„Penalty mě baví, rád je chytám,“ přiznává čtyřiadvacetiletý gólman.

Byť si statistiky nevede, tuší, že při pokutových kopech má vysokou úspěšnost. „Více jsem jich chytil než při nich inkasoval branku,“ tvrdí.

Na Biháriho, který na jaře selhal už podruhé, si věřil. „Známe se. Chvilku jsme spolu byli v Hluku,“ připomíná.

U hráčů jej až tolik nezajímá pohyb těla, sleduje hlavně oči. „Podle toho, kam se dívají, poznám, kam míč pošlou,“ vysvětluje.

Červinka patří v okrese mezi přední gólmany. V mládeži se učil ve Slovácku či Hodoníně, chvíli byl i v Baníku Ostrava.

Už coby dospělý prošel Baťovem, Nedakonicemi, Uherským Brodem či Hlukem, vyšší soutěž už jej neláká. „Před fotbalem upřednostňuji práci,“ říká živnostník.

Ve Zlechově je spokojený. Ani mu nevadí, že se v sezoně pravidelně střídá s kolegou Vandou. „Jsme kamarádi, naschvály si neděláme. Hlavní je, aby se týmu dařilo,“ říká. Poslední duely ale odchytal Červinka. „Vandič musel na hrot, protože Tomáš Vaněk byl zraněný a on hraje výborně v poli. Já nejsem běžecký tip, v útoku bych vydržel tři minuty, zato on oběhá celý zápas,“ chválí parťáka.

Fotbalisté Kunovic (modré dresy) ve 23. kole krajské I. A třídy skupiny B doma remizovali se Zlechovem 2:2.
Podívejte se: Emoce přineslo (ne)vyloučení i penalta. Zlechov ztratil vedení 2:0

Fotbalisté Zlechova i díky Červinkovi, který si v posledních kolech drží luxusní formu, šturmují za záchranou.

V Kunovicích ale dobře rozehraný duel nedotáhli, v emotivní bitvě brali po remíze 2:2 jen bod.

„Pocity jsou smíšené. Jsme samozřejmě zklamaní, že jsme nevyhráli, ale hlavně jsme nechtěli prohrát. Bod je pro nás nakonec dobrý. Bojovali jsme tady v deseti lidech, byl to těžký zápas,“ uvedl.

Hosté na Bělince vedli chvíli před koncem 2:0, ale o náskok v hektickém závěru vlastními chybami zbytečně přišli. Druhý gól Kunovic jde právě za jinak spolehlivým Červinkou, který míč vyrazil jen kousek před sebe a střídající Abrhám hned po svém příchodu na trávník dorážkou srovnal na konečných 2:2.

„Nemusel jsem tam chodit. Vyběhl jsem úplně zbytečně, navíc jsem to vyrazil málo,“ kál se.

Hostující trenér Cigoš ale Červinkovi chybu promluvil. Předtím totiž zneškodnil penaltu i několik šancí soupeře.

Zlechov navíc v tu dobu hrál bez vyloučeného kapitána Tomáše Vaňka. Zkušeý forvard neukočíroval emoce, když po tom, co Bihári pošlapal bratra Hynka, se šel mstít a do kunovického hráče zbytečně strčil.

„Vyloučení bylo zbytečné, navíc ovlivnilo celý zápas,“ říká Červinka.

Fotbalisté Kunovic (modré dresy) ve 23. kole krajské I. A třídy skupiny B doma remizovali se Zlechovem 2:2.
I. A třída sk. B: Osvětimany poprvé prohrály, Dolní Němčí dohrávalo v devíti

Podle něj ale měl rozhodčí Mitáček dát červenou kartu i domácímu Bihárimu. „Bohužel jej ušetřil,“ vadí hostujícímu brankáři.

Na rozdíl od emotivnějších spoluhráčů zůstal po sporných verdiktech arbitra v klidu. „Po posledním podzimním zápase u nás jsme čekali, že to tady bude vyhrocené, což se potvrdilo,“ poznamenal.

Zlechovští se tak ve druhé půli zatáhli, spoléhali jenom na brejky. „Přišli jsme o hlavičkáře, o přestávce navíc střídal Šmatelka, takže jsme pak ve druhé půli neměli na koho hrát nahoře dlouhé balony,“ povzdechl si.

I tak ale hosté přidali rivalovi po rohu druhý gól a byli blízko i třetí brance. „Bohužel jsme to tam nedotlačili, na což jsme v závěru doplatili,“ štve Červinku.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...