„Věřím, že to dopadne a bude u nás,“ přeje si trenér Ořechova Jiří Kowalík.

V jednání je i příchod dorostence Tomáše Jakubíčka z dorostu Slovácka, který nastoupil už proti Rohatci a zaznamenal jediný gól celku z Uherskohradišťska.

Trlida a spol. na umělé trávě ve Veselí nad Moravou podlehli Rohatci 1:4.

„Na to, že jsme nastoupili k utkání po tak dlouhé době, tak to od nás nebylo vůbec špatné. Rohatec byl sice herně lepší, ale my jsme byli organizovaní a v prvním poločase taky hodně nebezpeční. Červinka nastřelil tyč, navíc jsme neproměnili dva nájezdy,“ posteskl si Kowalík.

Přípravný fotbal -
TJ SLAVOJ ROHATEC – TJ SOKOL OŘECHOV 4:1 (1:1)
Branky: 31. a 69. Filip Konečný, 66. Filip Vanda z penalty, 78. Filip Mazuch – 36. Tomáš Jakubíček.

Slavoj několikrát podržel bravurními zákroky gólman Hazlinger. Rohatec byl efektivnější. Tým z Hodonínska šel do vedení ve 31. minutě, kdy se prosadil Filip Konečný. Na druhé straně využil zaváhání soupeře v obranné fázi novic Jakubíček.

„První poločas byl vyrovnaný. My jsme sice byli častěji na míči, ovšem bez nějakého většího zakončení. Soupeř naopak dvakrát nebo třikrát přinutil ukázat své kvality Kubu Hazlingera v naší brance,“ uvedl rohatecký kouč Zdeněk Horák.

Fotbalisté Bojkovic (tmavě modré bundy) se chystají na jarní odvety v krajské I. A třídě skupiny B. Na snímku Vojtěch Dolina.
Fotbalová příprava: Za Bojkovice se dvakrát trefil Andrlík, Hluk vyhrál v Praze

Druhá půle už vyzněla lépe pro Rohatec. V 66. minutě proměnil Vanda penaltu nařízenou za faul na Mazucha, vzápětí přidal třetí gól Filip Konečný a triumf Slavoje završil Mazuch.

„Úvodních dvacet minut druhé půlky bylo dost nesourodých. Celkově to byl typický zápas úvodu zimní přípravy. Míč nám trošku překážel, souhra vázla, rezervy jsem viděl i v nasazení a agresivitě, přesto jsme nakonec zaslouženě strhli vítězství na svou stranu,“ těší Horáka.

Ořechovu v závěru už trochu došly síly, zápas ztratil v posledních pětadvaceti minutách. „Zatímco soupeř prostřídal sestavu, nás nebylo moc,“ přiznává Kowalík.

V duelu s Rohatcem postrádal Hynčicu, Durnu či Martykána.

Jinak se kádr druhého týmu nejnižší krajské soutěže na Zlínsku téměř nezměnil. Žádná z opor neskončila, všichni pokračují.

Ořechov odstartoval zimní přípravu v pátek 12. ledna. Parta kouče Kowalíka se připravuje na jarní odvety dvakrát týdně. Kvůli rekonstrukci hřiště a i kabin jezdí fotbalisté Sokola do Uherského Hradiště, na stadionu ligového Slovácka využívají malou umělou trávu, ve středu chodí na spinning.

Před startem druhé poloviny sezony odehrají šest přípravných utkání. Ten nejbližší za dva týdny na Slovensku v Holíči.