Slovácký celek tak mohl při návratu do krajského přeboru Zlínska slavit výhru 2:1.

„Jsme rádi, že jsme urvali všechny body, protože začátek je velmi důležitý,“ vnímá třicetiletý fotbalista.

Nováček proti Brumovu potvrdil výtečnou formu z letní přípravy. I když protivníka tolik neválcoval jako soupeře z Hodonínska, i proti někdejšímu třetiligovému týmu si vypracoval spousty šancí, vyhrát mohl daleko větším rozdílem.

„Škoda, že jsme toho nevyužili, protože v této soutěži nebudeme mít každý zápas pět tutovek. Je potřeba to proměňovat,“ ví nejen bývalý hráč Mladcové, ale i Horek a Sokolu Vyšehořovice.

Tentokrát ale zahozené tutovky nemusí Hlučany mrzet. S Brumovem si doma poradili, byť se o tři body museli rvát až do konce. „Bylo to velmi těžké utkání,“ přiznal Lipoti.

Fotbalisté Spartaku i jejich příznivci musí zapomenout na jasné a pohodové zápasy s tradičními rivaly, soupeři z krajského přeboru jsou jinde než Újezdec, Šumice či Koryčany. „Jde vidět, že jsme o třídu výš,“ souhlasí opora Hluku. „Tempo bylo fakt daleko větší než v I. A třídě. Soupeř byl kvalitní, agresivní. V tom teplém počasí to bylo ještě složitější,“ přidává.

Fotbalisté Hluku (fosforové dresy) v domácím hodovém utkání zdolali Brumov 2:1.
Hluk se do krajského přeboru vrátil hodovou výhrou. Zářil brankář Brumova

Hlučané ale náročnou šichtu zvládli i díky navrátilci Janu Dohnalovi. Klubová legenda okořenila svůj comeback vedoucí brankou, vítězný gól si připsal Tomáš Chodura.

Zápas sice na konci první půle parádní ranou zdramatizoval kapitán Radim Bublák. Hosty, kteří na konci bojovného střetnutí přišli o vyloučeného záložníka Martina Zvoníčka, od větší porážky uchránil výtečný gólman Robin Důbrava.

„Důležité bylo, že jsme dokázali plnit pokyny trenérů, hra se nám dařila. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli. Sice hosté po neskutečné ráně jejich kapitána výsledek snížili, což byla škoda, protože za stavu 2:0 by zápas vypadal jinak, ale ve druhém poločase jsme hráli více zataženě, víc defenzivně a všechno posbírali,“ uvedl.

Brumovští si už žádnou vyloženou šanci nevypracovali, i podruhé v sezoně vyšli bodově naprázdno.

Hluk má za sebou pouze jeden duel, první zápas v Hrachovci byl totiž kvůli podmáčenému hřišti odložen na konec srpen, což slováckému celku až tolik nevadilo.

Zdroj: Libor Kopl

Problém v rozehranosti vůbec nebyl. „Těžíme z výborné přípravy,“ říká Lipoti. „Na utkání s Brumovem jsme se připravovali stejně jako kdybychom minulý týden hráli,“ tvrdí.

Nyní Hlučany čeká pořádný zápřah. Ve středu hrají doma pohár s Nevšovou, za týden se představí ve Slušovicích. „V krajském přeboru žádné velké ambice nemáme. Chceme hrát v klidném středu tabulky. Když budeme výš, pro nás jedině dobře,“ pronesl.

Zato v Poháru hejtmana Zlínského kraje chce tým vedený trenéry Zlínským a Uhlířem dojít do nejdál. „Bylo by super zahrát si finále ve Zlíně na ligovém stadionu. Tak dopředu se ale nedíváme. Jdeme postupně a nyní se soustředíme na Nevšovou,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...